додому Краса і здоров'я

Вчені виявили, що тривале перебування вдома здатне викликати у людей дефіцит вітаміну D

244

Щоб не мати дефіциту вітаміну D, треба частіше виходити на вулицю.

Дослідники припускають, що близько чверті дорослих людей, які проводять вдома багато часу, можуть відчувати серйозну нестачу важливого вітаміну.

Зараз люди звикли до того, що можна довго перебувати вдома. У Великобританії було проведене опитування за участю 2000 дорослих людей: п’ята частина повідомила, що протягом останнього року траплялися періоди, коли вони не виходили з домівки п’ять або більше днів поспіль.

Тим часом, дослідники констатують, що “проводячи вдома забагато часу, регулярно залишаючись у стінах свого житла по кілька днів, людина може позбутися необхідної кількості вітаміну D через брак сонячного світла”.

Вчені з тривогою відзначають, що необхідність працювати з домівки, а також розвиток сервісу доставки продуктів і товарів додому сприяють існуванню людей фактично під замком без виходу на вулицю, де організм міг би отримувати сонячне світло і під його впливом на шкіру виробляти вітамін D. Згідно з їх даними, дві третини дорослих, не отримуючи потрібної кількості вітаміну, починають страждати через коливання настрою і порушення загального психічного стану.

Фахівці підкреслюють: природне світло дуже важливе для підтримання гарного здоров’я. Дослідження показало, що серед дорослих людей, організму яких не вистачає природного світла, 44 відсотки відчувають проблеми з концентрацією, 40 відсотків відчувають себе менш щасливими, 24 відсотки стають більш тривожними, 33 відсотки — більш дратівливими. Також нестача природного світла сприяє розвитку сезонної депресії, безсоння, шкірних проблем.

Вчені радять у повсякденному житті щодня виходити на вулицю, щоб піддаватися дії природного освітлення, нехай навіть це відбувається за похмурої погоди. Кращий варіант такого проведення часу — це піша прогулянка, хоча б протягом 15 хвилин.

Джерело

Додати коментар