додому Краса і здоров'я

Чому важливо вести жіночий календар?

У кожної жінки менструальний цикл має свої індивідуальні особливості, але існують також усереднені значення, які розцінюються як критерій норми. Щоб порахувати тривалість циклу, слід орієнтуватися на перший день, а не на останній день завершення менструації. Про те, як вважати цикл місячних, необхідно проводити роз’яснювальні бесіди лікарем гінекологом ще під час навчання дівчинки в школі.

жіночий клендар

Правильне визначення менструального циклу

Навіть до теперішнього часу багато жінок не знають, як правильно вважати цикл місячних. Помилково починати відлік свого менструального циклу з останнього дня, тобто з моменту завершення чергової менструації. В якості тривалості циклу враховується проміжок часу від початку до початку менструації. Якщо у жінки почалося менструальна кровотеча, то слід запам’ятати цей день, як перший день менструального циклу. Далі враховується початок вже чергової менструації, і інтервал між цими днями становить тривалість циклу жінки.

Існують певні усереднені значення тривалості, які відрізняються у кожної жінки. Нормальним за тривалістю вважається менструальний цикл від 21 до 35 днів. Заслуговує увагу відхилення від зазначених значень, наприклад, вкорочення або подовження тривалості циклу.

Це може виражатися в наступних патологічних станах:

  • вкорочення циклу, коли чергова менструація починається менш ніж через 21 день;
  • подовження циклу, при цьому менструації стають рідкісними

Від того як правильно буде розрахований менструальний цикл, буде надалі залежати вибір лікувальної тактики у разі виявлення відхилень у його тривалості. Це також є необхідним фактом у разі запланованої вагітності.

У якому випадку зміна тривалості циклу є нормою

Не всі клінічні випадки, коли спостерігається збій менструального циклу, вважаються патологічним станом. Допускається порушення в тривалості циклу, коли змінюється гормональний баланс в організмі. Коли у дівчинки встановлюється менструальний цикл, то допускається збої в його тривалості протягом одного року (за даними деяких авторів до двох років). У подібній ситуації це нормальне явище, тому можна рекомендувати тільки динамічне спостереження і регулярне ведення менструального календаря.

У протилежній ситуації, коли у жінки відбувається згасання менструальної функції (період перименопаузи), внаслідок гормонального дисбалансу менструації стають нерегулярними. Менструальна кровотеча в цей період починається через один місяць і більше, але до патології це не можна віднести. Поступово настає уражень менструального циклу, менструація припиняється. Це є наочним прикладом нормальної тривалості циклу жінки у разі зміни гормонального фону жіночого організму.

Дізнайтесь більше:

Якщо тривалість циклу змінюється внаслідок різних захворювань репродуктивної сфери або іншої патології, то потрібне проведення корекції порушень.

Терапія може включати протизапальні або гормональні засоби, прийом яких визначається головною причиною розвитку патологічного стану. Під час лікування жінка обов’язково повинна вести менструальний календар, тому вона повинна знати, як правильно розрахувати цикл місячних. Дана інформація дозволяє лікареві оцінити ефективність проведеної терапії.

Практичне значення тривалості менструального циклу

Великий відсоток жінок не приділяють належної уваги регулярному веденню менструального календаря, вважаючи, що це не є обов’язковою умовою. Не можна легковажно ставитися до цього питання, так як така характеристика, як тривалість циклу, є основною при оцінці функції репродуктивної сфери жінки.

Не рекомендується розраховувати менструальний цикл заздалегідь, наприклад, на кілька місяців вперед. Допускається наявність відхилень не більше семи днів, тому при значному подовженні тривалості менструального циклу слід звернутися до гінеколога.

На прийом до лікаря необхідно взяти свій менструальний календар, щоб була можливість оцінити характер порушень за певний проміжок часу. Доведено, що у жінки менструальний цикл має дві фази, при цьому друга фаза є постійною величиною. Якщо є дані про тривалість циклу, то можна вирахувати, коли у жінки настає овуляція. З точки зору репродуктивних технологій це є важливим критерієм вибору тактики ведення пацієнтки при відсутності овуляції і, відповідно, вагітності.

Правилам по вираховування овуляції можна використовувати тільки у випадку регулярного циклу. Найважче встановити наступ овуляції на підставі знань про тривалість циклу, якщо у жінки менструальний цикл є значно подовженим (більше 35 днів) або нерегулярним. При виявленні затримки чергової менструації у кілька тижнів слід провести сечовий гравідарної тест для виключення або підтвердження наявності вагітності.

Щоб настання чергової менструації не було свого роду сюрпризом, розрахунок менструального циклу і його характеристика дозволяє жінці з точністю знати, коли їй слід чекати початок менструальної кровотечі. З практичної точки зору це створює комфортні умови, що підвищує якість життя в критичні дні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут