додому Дієти і харчування

Замучила мігрень? Позбавтеся від неї за допомогою елімінаційної дієти

1107

«Що для одного – їжа, для іншого – отрута». Стародавнє прислів’я Лукреція актуальне як ніколи. І це не дивно, адже їжа (особливо сучасна її версія з високим ступенем переробки) є найбільшим викликом для нашої імунної системи.

Ви уявити собі не можете, яка кількість людей страждає від алергії або підвищеної чутливості до певних продуктів, навіть не здогадуючись про це. Симптоми дуже відрізняються, але серед них найчастіше зустрічаються мігрені і запори, рідше – гази, здуття живота і пронос. Всі ці реакції організму можуть виявлятися негайно або через кілька годин після прийому їжі.Як дізнатися, чи є у вас харчова непереносимість і що саме не подобається вашому організму? Один з таких способів – елімінаційна дієта. Це досить суворий тип живлення, відсікаючий з повсякденного раціону всі потенційні алергени.

Суть елімінаційної дієти

Замість того щоб приймати ліки, намагаючись подолати симптоми, слід на деякий час (зазвичай три-чотири тижні) відмовитися від певних продуктів, а потім по черзі повертати їх в раціон, пильно спостерігаючи за можливими реакціями організму. Таким чином, вдасться вирішити саму проблему, а не її наслідки.Чому б просто не зробити тест на харчові алергії? Тому що це дорого і ненадійно. Незважаючи на велику різноманітність всіляких аналізів на алергени, елімінаційна дієта досі залишається золотим стандартом визначення харчової чутливості.Які продукти слід прибрати?

Чим більше продуктів вдасться обмежити, тим вірніше і краще буде результат. Дуже добре, якщо вдасться виключити зі свого щоденного раціону:

 • все, що містить або може містити глютен
 • молочні продукти
 • соя і соєві продукти
 • яйця
 • кукурудзу
 • рибу і морепродукти
 • свинину
 • яловичину
 • курку
 • квасолю і сочевицю
 • каву
 • зелений чай
 • цитрусові фрукти
 • шоколад
 • горіхи
 • пасльонові овочі
 • алкоголь

Можливо, виглядає трохи страхітливо, але насправді, залишається не так вже й мало дозволених продуктів. Серед них: рис, індичка, риба, баранина, більшість фруктів і овочів. Ще одна важлива порада: спробуйте також відмовитися від часто вживаних продуктів. Щодня їсте індичку або шпинат? На час елімінаційного експерименту знайдіть їм заміну. Цілком ймовірно, що через частоту вживання ви стали чутливі навіть до дієтичних продуктів.

Елімінаційна дієта vs. мігрені і запори

Дивно, але між мігренню і їжею простежується безпосередній зв’язок. Одні продукти викликають головний біль, тоді як інші можуть її запобігти або навіть вилікувати. У тих, хто схильний до харчової чутливості, алергічні тригери розширюють кровоносні судини, що призводить за собою напад мігрені. Позбувшись від активних алергенів, отримуваних з їжею, ви з великою ймовірністю забудете про нестерпні головних болі. Що стосується запорів, то при наявності в організмі запальних процесів (прихованих чи явних) постійне вживання глютену або інших сумнівних продуктів загрожує безперервними розладами кишечника. Елімінаційна дієта – найбільш безпечний, але дуже дієвий спосіб боротьби із запаленнями незалежно від істинних причин захворювання.

Повторне введення в раціон

Елімінаційна дієта не передбачає довічної відмови від виключених продуктів. Це було б жорстоко! Суть в тому, щоб виключити, а потім знову повільно ввести їх, по одному за раз. Таким чином, легше проконтролювати себе на наявність або відсутність неприємних симптомів. Після трьох тижнів елімінаційної дієти можна на один день ввести в меню заборонений продукт (або їх групу), а потім протягом двох днів відстежувати реакції організму. Наприклад, якщо в понеділок ви пробуєте «молочко», то з’їжте сир, морозиво і випийте склянку молока. Потім на два дні поверніться до обмеженого раціону, спостерігаючи за будь-якими змінами самопочуття. Якщо у вівторок і середу не було ніяких негативних реакцій організму, в четвер сміливо вводіть черговий продукт (наприклад, яйця). За 5-6 тижнів таких чергувань можна отримати дуже багато цінної інформації про реакції тіла на різні харчові продукти.

Така дієта – корисний і дуже повчальний досвід в дослідженні потреб організму. Тимчасова відмова від продуктів хоч і приносить деякі незручності, в довгостроковій перспективі дарує цінні знання про власне здоров’я.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут