додому Дієти і харчування

Веганська їжа: як з її допомогою підняти імунітет і уникнути раку

Колись серед аристократів вважалося шиком млосно і з відтінком зверхності скаржитися на подагру. Сьогодні модно у будь-яких проблемах звинувачувати депресію. Але є одне захворювання, про яке не тільки говорити не хочеться, але і назвати по імені страшно. Мова, звичайно, про рак. Чи можна уникнути його, наприклад, за допомогою веганської дієти? Розберемося разом.

Рак – це теж природа: поглянемо ближче

Онкологи дотепер шукають причини раку. В якості таких називають віруси, мутації, ультрафіолет, тютюновий дим, ГМО і багато іншого. Проте всі дружно помічають, що домашні собаки та коти страждають від злоякісних пухлин набагато частіше, ніж коні і корови. Адже останні – вегетаріанці!Нещодавно зоологи пред’явили світу дивного звіра з екстравагантною назвою «голий землекоп». Виглядає він страшнувато, проте живе 25-30 років і ніколи не хворіє на рак. При цьому землекоп відноситься до гризунів і навіть в рот не бере скоромного. Невже збіг?Вченим ще належить пояснити зв’язок між раком і харчуванням, але дещо про це вже відомо.

Ракові клітини постійно народжуються серед звичайних, але армія всюдисущих імунних тілець – лейкоцитів – знаходить і знешкоджує їх. А коли армія бездоганно справляється зі своїми обов’язками? Коли її добре годують і не заважають.Отже, наш імунітет в змозі самостійно впоратися зі страшною недугою, якщо в організм буде надходити все необхідне, а шкідливому доступ перекриють. Подивимося, якою мірою тут корисна веганська дієта.

П’ять основних причин, по яких веганська їжа максимально далека від раку

За кожним з’їденим продуктом стоять якісь хімічні сполуки, які впливають на обмін речовин. Харчуючись виключно дарами флори, веган перешкоджає потраплянню в організм цілого ряду речовин-диверсантів з тваринної їжі. Отже, якщо ви будете вегетаріанцем, в ваш організм НЕ надійдуть ці шкідливі речовини:

  • Холестерин. Його надлишки не осядуть на стінках судин, а значить, кровообіг отримає можливість функціонувати як швейцарський годинник.
  • Антибіотики. Залишиться цілою і неушкодженою мікрофлора кишечника.
  • Гормони. Вони працюють точково і в мікроскопічних дозах. Якщо вони не прописані лікарем, їх дія непередбачувано, але завжди руйнівно.
  • Алергени молока і яєць. Імунні клітини зможуть спокійно чистити тіло, не відволікаючись на чужорідні білки і не витрачаючи на них свою енергію.
  • Канцерогени, що виникають при смаженні або копченні. Менше приводів для запалень, які послаблюють організм і відтягують на себе значні сили лейкоцитів.

Крім того, саме тваринну їжу охочіше і сильніше досолюють, тому веган вільний від надлишку натрію, а значить, може розраховувати на ідеальний кров’яний тиск. Краще почуваються і нирки, оскільки їм не доводиться виводити астрономічний обсяг азотистих з’єднань, що виникають при руйнуванні білків. Рослини – дивовижний організм, здатний створювати майже будь-які органічні речовини. Всі вони, крім, звичайно, отруйних, призначені нам в їжу. За мільйон років людське тіло навчилося отримувати вигоду навіть з тих, які не перетравлюються. Серед цих речовин-благодійників найбільш цінні для імунітету:

  • клітковина: це вона не перетравлюється, зате забезпечує провізією кишкову мікрофлору, яка не допустить раку кишечника;
  • вітаміни: без них організм швидко здається, наприклад, віруси папіломи, який викликає рак шийки матки;
  • лікопіни: ці чарівні з’єднання ніби мітлою вимітають народжуючі ракові клітини.

Чому здоров’я кишечника – основа профілактики раку

Коріння будь-якої хвороби японські лікарі спочатку шукають у травному тракті, і в цьому є свій резон. Людський кишечник істотно довший, ніж у хижака тієї ж маси, і тут криються дві проблеми, пов’язані з харчуванням.

  • Білки м’ясної їжі не розщеплюються відразу на окремі «цеглинки». Спочатку виникають невеликі зв’язки з 10-20 амінокислот, багато з них токсичні. Стінки кишечника не вміють відокремлювати їх від корисних і всмоктують все підряд. І чим довший кишечник, тим більше отрут проникне в кров і сильніше буде перевантажена печінку.
  • Каловим масам доводиться подолати більш протяжну відстань, тому вони встигають віддати надто багато води, ущільнитися і утруднити спорожнення кишечника.

Тривалі запори, наявність токсинів у крові, печінка, що працює на межі, можуть спровокувати рак товстої кишки і лейкози, але тільки не у веганів. Їх раціон містить необхідну кількість клітковини, яка подразнює стінки кишечника, і органічних кислот, які розм’якшують кал. Їжа проходить крізь кишечник досить швидко, щоб віддати поживні речовини і не встигнути отруїти клітини.

Рослинні продукти містять усе: повноцінний білок (соя), вуглеводи з потужним запасом енергії (фрукти, крупи), правильні жири (оливки, лляне насіння), залізо (гречка). Грамотно складений, максимально різноманітний веганський раціон підтримує тіло в тонусі, пробуджує його природні очисні сили і є кращою профілактикою того захворювання, яке навіть страшно назвати.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут