додому Новини

Як пов’язані захворювання серця та запалення суглобів

291

Згідно з медичними дослідженнями, ревматоїдний артрит (РА) може мати несподівані та серйозні наслідки. Запалення дрібних суглобів супроводжують набряки, біль, обмеження рухливості. Як це захворювання пов’язане зі здоров’ям серця. Запальні процеси, що відбуваються в суглобах, впливають на весь організм. Вони прискорюють розвиток атеросклерозу, утворення рубців та закупорку артерій. В результаті розладу кровообігу у хворих виникають ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, фібриляція передсердь та інсульт.

Фото від rattanakun

Ревматоїдний артрит збільшує ризик смерті від цих проблем на 60% порівняно з людьми, які не мають захворювання. Крім того, на 40% вища ймовірність фібриляції передсердь. Вчені вважають, що лікарі повинні приділяти серйозну увагу хворим із запаленням суглобів. які мають РА.

  • Щорічно оцінювати ризик серцево-судинних патологій.
  • Проводити агресивне лікування, спрямоване на пригнічення запальних процесів.
  • Аналізувати додаткові фактори ризику та керувати ними.
  • Здійснювати цілеспрямований догляд, усунення симптомів РА.

Хворі на ревматоїдний артрит повинні регулярно перевіряти рівень холестерину, контролювати артеріальний тиск, стабілізувати ці показники лікарськими препаратами, які призначає лікар. Якщо в анамнезі додатково є цукровий діабет, потрібне його постійне лікування. Такі пацієнти повинні унеможливити шкідливі звички – куріння, вживання алкоголю.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар