додому Вагітність і діти

Як лікувати нежить у немовляти — які засоби є безпечними

Симптоми простудного захворювання, до яких відносяться нежить, кашель та інші клінічні прояви хвороби, відбиваються негативно на загальному стані новонародженої дитини. Питання про те, як лікувати нежить у немовляти, має бути узгоджене з лікарем, оскільки тільки фахівець може рекомендувати необхідний обсяг терапії з урахуванням віку і стану дитини.

19-02-15-foto-700x452-1

Як очистити носові ходи від виділень

Новонароджена дитина не може самостійно видалити виділення з носа. Існує також анатомічна особливість носових ходів, вони досить вузькі. Будь-які процедури слід проводити дуже обережно, при цьому категорично протипоказано використовувати носові хустки. Рекомендується застосовувати серветки, за допомогою яких ефективно осушують носові ходи у дитини. Для того щоб максимально ефективно видалити виділення можна скористатися невеликою грушею або спеціальним аспіратором. Після очищення носових ходів від великої кількості слизу приступають до закапування лікувальних крапель, які повинен виписати лікар після огляду новонародженої дитини.

Допомагає поліпшити видалення слизу попереднє закапування сольових розчинів. Можна скористатися готовими лікарськими формами, які є у продажу в аптечній мережі. До подібного роду препаратів належать наступні:

  • Аквалор бебі
  • Аква Маріс (спрей)

У складі препаратів міститься натуральна морська вода, яка багата важливими мікроелементами. Морська вода сприяє тому, що клітини слизової оболонки носа виробляють слиз в нормальній кількості. Підтримується фізіологічний стан слизової оболонки, надалі це запорука нормального розвитку у дитини дихальної системи. Значно поліпшується функція миготливого епітелію слизової носа, тому відбувається повноцінне видалення шкідливих речовин з носової порожнини (пил, алергени та інші). При відсутності можливості придбати готові лікарські фори можна скористатися фізіологічним розчином для промивання носа.

Народні методи лікування нежиті у немовлят

Багатьох батьків цікавить питання про те, як вилікувати нежить у немовляти народними засобами. Такі методи існують, вони є досить ефективними, але про їх застосування слід отримати кваліфіковану консультацію фахівця. Існуючі природні фітонциди надають антибактеріальну, протизапальну дію.

Можна рекомендувати з лікувальною метою використовувати відвар евкаліпта, поставити його поруч з ліжком новонародженої дитини.

Листя евкаліпта необхідно покласти в киплячу воду, прокип’ятити протягом декількох хвилин і дати охолонути. Такий лікувальний розчин матиме позитивний вплив на стан дихальної системи дитини, будучи потужним природним фітонциди. Доведено наявність антисептичних, противірусних властивостей рослини, при цьому практично відсутні протипоказання для його застосування.

Фітонциди це природні антибіотики, вони впливають на великий спектр хвороботворних мікроорганізмів, а також на віруси, гриби. Як профілактичний і лікувальний засіб можна рекомендувати використовувати ті рослини, в яких є летючі фітонциди. В першу чергу це часник і цибулю. Цибулину розрізають на половинки і розкладають в дитячій кімнаті. Максимальна вираженість лікувальних властивостей проявляється відразу після розрізання цибулини, тому протягом дня слід міняти цибулину кілька разів. Даний засіб допоможе уникнути поширення інфекції, якщо причиною простудного захворювання, нежиті у дитини є, наприклад, вірусна інфекція.

Від чого залежить розвиток ускладнень при нежиті

Запальний процес з носової порожнини у новонародженої дитини легко поширюється, при цьому існує ризик розвитку середнього отиту. Це одне з найбільш серйозних ускладнень при нежиті. Певні анатомічні особливості будови слухової труби полегшують проникнення хвороботворних мікроорганізмів з носової порожнини в порожнину середнього вуха. Слухова труба у новонародженої дитини коротка і широка. Дитина не може самостійно висякатися, тому виділення стікають вільно в порожнину середнього вуха, якщо вони знаходяться довго в носовій порожнині.

Застосування судинозвужувальних крапель є важливою складовою частиною лікування нежиті у дітей грудного віку, при цьому слід враховувати ряд вимог, які повинні бути дотримані.

Протипоказано тривале застосування крапель, тому максимальна тривалість їх застосування становить від трьох до п’яти днів. Незважаючи на те, що краплі застосовуються для місцевого введення в носову порожнину, доведено наявність загального впливу внаслідок швидкого всмоктування в кров. У новонародженої дитини після закапування крапель може розвинутися блідість шкірних покривів, що заслуговує особливої ??уваги при проведенні курсового лікування нежиті.

Батьки повинні чітко виконувати рекомендації лікаря по тривалості лікування, що дозволить уникнути можливих негативних наслідків. Важливо дотримуватися тих доз, які дозволені для застосування з урахуванням віку дитини. Ці рекомендовані дози призначає лікар, тому самостійно приймати рішення про зміну схеми лікування не можна. Неадекватно проведена терапія призводить до розвитку хронічних форм запального процесу в носовій порожнині.

Якщо нежить у немовляти протікає в ускладненій формі, то в старшому віці можна спостерігати відставання дитини в загальному фізичному розвитку. Страждає функціональна активність не тільки дихальної системи, а також серцево-судинної системи внаслідок порушення обмінних процесів і кисневого обміну в організмі. Лікування нежиті у грудничка слід починати на етапі профілактичних заходів, які повинні бути спрямовані на загартовування дитини.