додому Вагітність і діти

Чим лікувати нежить у немовляти – про застосування медикаментозних засобів

1342

У дітей грудного віку можуть зустрічатися простудні захворювання, які клінічно протікають з нежиттю та іншими проявами запального процесу. Призначення терапії в такому віці має свої особливості, тому відповісти на питання, чим лікувати нежить у немовляти може тільки лікар, який володіє відповідними знаннями. Самолікування може відбитися негативним чином на стан здоров’я дитини, в тому числі викликаючи віддалені наслідки.

12-02-15-foto-700x438-1 (2)

Коли слід приступити до лікування нежиті

У новонароджених дітей часто зустрічається фізіологічний нежить, який протікає без клінічних симптомів, і не відбивається на загальному стані здоров’я. З цієї причини при даному стані не потрібно проводити спеціальні лікувальні заходи. Інший підхід потрібно при лікуванні нежиті внаслідок простудного захворювання або іншого причинного фактора. Засоби від нежитю для немовлят призначаються за суворими показаннями на певну кількість днів, при цьому важливо дотримуватися рекомендацій лікаря щодо дозування препарату.

Першими ознаками простудного захворювання можуть стати такі прояви:

  • зміна настрою дитини (примхливість, надмірне збудження або, навпаки, млявість)
  • дитина відмовляється від годування (утруднене носове дихання не дає можливості нормально смоктати груди)
  • підвищення температури тіла
  • приєднання до нежиті кашлю, чхання

Якщо перші ознаки хвороби були вчасно помічені батьками, то, відповідно, ефект від призначеного лікування буде максимально вираженим.

Особливої ??уваги заслуговує підвищення температури тіла. У новонароджених дітей при значному підвищенні показників температури (вище 390) підвищується ризик розвитку ускладнень з боку нервової системи, судомного синдрому. Необхідно вжити заходи щодо зниження температури, з цією метою рекомендується використовувати жарознижуючі засоби у вигляді ректальних свічок.

Особливості застосування крапель в ніс у немовлят

Краплі від нежитю для немовлят надають позитивний ефект при регулярному застосуванні. З метою усунення можливого загального впливу на дитячий організм не слід застосовувати краплі тривало. Оптимальний термін лікування становить від трьох до п’яти днів. Протягом цього часу у лікаря є можливість оцінити динаміку запального процесу при нежиті, при необхідності змінити схему лікування, наприклад, при розвитку ускладнень.

При затяжному нежиті виникає необхідність призначення антибактеріальної терапії. Існують краплі, що містять антибіотики, дозволені для лікування в дитячій практиці. Таким препаратом є «ізофра».

Для місцевого лікування нежиті дітям роблять впорскування препарату три рази на добу. Основною діючою речовиною є антибіотик з групи аміноглікозидів, який має бактерицидну дію. Питання про те, якої тривалості має бути курс терапії, вирішується в процесі динамічного спостереження за пацієнтом, при цьому його можна продовжити до семи днів.

Щоб зменшити кількість секрету, що виробляється слизовою оболонкою носа, усунути набряк, застосовуються судинозвужувальні краплі. Необхідно враховувати вік дитини, так як деякі препарати дозволені для використання, починаючи тільки з трьох місяців. Також дана група лікарських засобів володіє вираженими побічними ефектами, при появі яких необхідно відразу припинити їх використання.

Чому потрібно зміцнювати імунітет

Важливим причинним фактором розвитку нежиті є імунний дефіцит. У комплекс лікувальних заходів в обов’язковому порядку повинні бути включені заходи, спрямовані на зміцнення імунітету і загального стану здоров’я в цілому. Необхідно враховувати той факт, що у немовля відразу після народження присутній материнський імунітет, який обумовлений наявністю антитіл. Цей вид імунітету захищає від багатьох захворювань, наприклад, від краснухи та вітряної віспи. У грудному віці ці захворювання не зустрічаються.

Для немовлят можна рекомендувати загартовування. Цей спосіб зміцнення імунітету виправдовує свою ефективність, тільки слід дотримуватися правила розумного підходу до загартовування. Для початку можна залишати грудничка роздягненим протягом п’яти, десяти хвилин. Поступово тривалість повітряних ванн збільшується до тридцяти хвилин. Важливо, щоб у приміщенні була оптимальна температура повітря (такою температурою вважається 180). Не слід перегрівати дитину, тому досить одягнути на дитину на один шар одягу більше ніж на дорослій людині.

Зміцненню імунітету грудничка сприяє грудне вигодовування. Не слід відмовлятися від годування грудью, оскільки доведено, що діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні хворіють рідше.

З материнським молоком немовля отримує живильні речовини, мікроелементи, а також антитіла, як складову частину імунної системи. Не існує суворих обмежень за тривалість грудного вигодовування, тому можна годувати дитину якомога довше. Фахівці вказують на негативні наслідки при переведенні грудничка на штучні суміші.

Особлива увага повинна бути приділена гігієнічним вимогами під час догляду за дитиною. Не потрібно намагатися створити стерильні умови, так як ті мікроорганізми, з якими зустрічається дитячий організм, сприяють формуванню імунної системи. Помилковою є думка, що у немовляти немає імунітету, тому він захворіє, якщо не буде стерильності. Важливо дотримуватися елементарних гігієнічних правил, дотримання цих заходів буде достатнім.

Починаючи з одного місяця життя, можна почати прийом лікарських препаратів, які допомагають підвищити імунітет. Таким препаратом є дитячий «Анаферон», який включають до складу комплексної терапії.