додому Вагітність і діти

Виноград під час вагітності – які існують міфи

Плоди винограду містять корисні речовини у великій кількості. Незважаючи на це, виноград під час вагітності можуть їсти не всі вагітні. Іноді навіть малі дози смачних плодів стають причиною розвитку важких ускладнень, особливо з боку травної системи і підшлункової залози. З цієї причини вагітним слід уважно стежити за своїми харчовим раціоном і знати, які продукти можна вживати, а від яких краще утриматися.виноград при вагітності

У якій кількості можна їсти виноград

Виноград при вагітності можна їсти тільки в обмеженій кількості. Помилково думати, що плоди винограду підходять для розвантажувальних днів. Максимальна кількість ягід, які дозволяють фахівці їсти за день, становить п’ятнадцять ягід. Вуглеводи, які містяться у винограді  легко засвоюється, тому набір ваги відбувається досить швидко. Якщо у вагітної вже є надлишкова вага або патологічна надбавка ваги протягом даної вагітності, то виноград буде сприяти збільшенню ваги.

Вуглеводи, які легко всмоктуються, швидко надходять в загальний кровооббіг. Це призводить до підвищення рівня  інсуліну, що найбільш небезпечно при вже наявної патології з боку внутрішніх органів, зокрема, з боку підшлункової залози. При настанні вагітності на тлі наявного цукрового діабету або іншої патології ендокринної системи вживання винограду протипоказано, оскільки в ряді випадків це може навіть стати небезпечним для життя, як самої вагітної жінки, так і для плоду, що розвивається.

Чорний виноград при вагітності практично не відрізняється за енергетичною цінністю і калорійністю від світлих сортів. Багато вагітних вважають, що темні сорти менш калорійні, але це не відповідає дійсності. Всі сорти винограду слід вживати вагітним з великою обережністю.

Корисний вплив винограду на організм

Виноград по праву вважається джерелом корисних для організму вітамінів і мінералів. У великій кількості виявлені вітаміни А, Е, К, С і В, а також похідні фолієвої кислоти або фолати. З важливих мінералів, які містяться у винограді, слід відзначити наявність в ягодах винограду фосфору, селену, а також калію, кальцію, фосфору, магнію, заліза. Такий перелік корисних речовин для організму вагітної жінки пояснює, чому виноград робить благотворний вплив при розумному його вживанні.

У плодах винограду містяться унікальні природні речовини, які сприяють зміцненню захисних сил організму. Це натуральні антиоксиданти, в найбільшій кількості вони містяться в темних сортах винограду.

Дізнайтесь більше:

Під час вагітності у жінки наголошується природний імунний дефіцит, тому так важливо вживати ті продукти, які є джерелом природних корисних речовин. Тільки важливо пам’ятати, що у великій кількості вагітна не повинна їсти виноград, оскільки шкода від цього буде перевищувати очікувану користь.

Виноград має виражену сечогінну дію, нормалізує функцію нирок, що є важливою умовою для благополучного перебігу вагітності. Багато фахівців рекомендують вживати ягоди винограду цілком, тобто разом із шкіркою і кісточками. Шкоди від цього не буде, якщо не зловживати кількістю ягід. Шкірка самих ягід позитивно впливає на стан травної системи, сприяючи очищенню кишечника.

Як властивості винограду можуть вплинути на плід

Внаслідок того, що ягоди винограду відрізняються високою калорійністю, то у вагітної може відзначатися надмірна вага і, як наслідок, активна збільшення ваги плоду. Якщо жінка їсть виноград у великій кількості, то у неї є ймовірність народження великого плоду. При народженні великого плоду спостерігаються ускладнення з боку родового акту, в ряді випадків це може стати показанням для оперативного розродження. У третьому триместрі вагітності та безпосередньо перед пологами краще утриматися від цих смачних ягід.

При вживанні винограду нерідко відзначається здуття  кишечника. Роздуті петлі кишечника чинять тиск на вагітну матку, тому в ряді випадків існує ризик розвитку загрози переривання вагітності. Вагітній слід уважно стежити за кількістю з’їдженого винограду, так як негативні наслідки можуть бути досить небезпечними в першу чергу для плоду, що розвивається.

Доведено ймовірність розвитку високої алергізації організму, якщо вагітна буде їсти ягоди без належного контролю.

Алергія в наслідок може проявитися у новонародженого, і на цьому етапі вже важко буде з’ясувати, що провокуючим фактором розвитку алергії був виноград. Вагітна жінка повинна завжди пам’ятати, що ті продукти, які вона вживає, надходять через кровооббіг безпосередньо плоду. Стан здоров’я новонародженого багато в чому залежить від харчування майбутньої мами. Якщо жінка не буде себе обмежувати, то тим самим вона піддає ризику здоров’я власної дитини.

Користь винограду цілком визначається кількістю, яку вживає вагітна жінка. Під час вагітності жіночий організм перебудовується внаслідок гормональних впливів, тому існує висока ймовірність того, що негативні реакції при вживанні винограду розвинуться значно частіше порівняно з не вагітним станом. Особливо обережно слід ставитися до вживання винограду, які куплений в не сезонний період його дозрівання.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут