додому Вагітність і діти

Гранат під час вагітності

Багато жінок переоцінюють корисні властивості граната, вважаючи його лікувальним продуктом. До вживання цього продукту слід поставитися дуже уважно, оскільки нерідко гранат під час вагітності стає причинним фактором розвитку алергічних станів. Якщо пити в чистому вигляді гранатовий сік, то потрібно враховувати високу концентрацію цього напою. Не можна стверджувати, що гранати повинні їсти всі вагітні без винятку, тому краще про корисні властивості продуктів отримати консультацію лікаря.

гранат під час вагітності

Гранат і профілактика анемії

Доведено, що гранат відрізняється великим вмістом вітамінів, мікроелементів, які в цілому роблять позитивний вплив на весь організм і на плід, що розвивається в тому числі. Ще з давніх часів було відомі корисні властивості цього фрукта. В першу чергу це пояснюється вмістом вітамінів (це вітаміни А, С, Е і групи В), а також мікроелементів (залізо, йод, кальцій, калій та інші).

Якщо з’ясовувати, чим корисний гранат при вагітності, то слід зупинитися на лікування анемії. Низький рівень гемоглобіну нерідко ускладнює перебіг вагітності, негативно відбивається на стані здоров’я жінки і плоду, що розвивається. Анемія підлягає лікуванню в обов’язковому порядку, тому з лікувальною метою призначається прийом залізовмісних препаратів.

Вживання натурального гранатового соку можна рекомендувати як ефективного профілактичного засобу, особливо, якщо жінка перебуває в групі ризику по розвитку анемії. З цією метою досить пити натщесерце половину склянки соку до трьох разів на день. Вміст заліза в гранаті є достатнім для підтримки рівня гемоглобіну у вагітної жінки.

Які можуть бути протипоказання для вживання граната

Помилково думати, що гранат це корисний фрукт, тому їсти його можна без побоювань. Гранат має певні протипоказання, знання яких дозволяє уникнути можливих негативних наслідків або ускладнень.

Гранатовий сік є досить концентрованим і в ньому міститься багато кислот, тому не можна пити натуральний свіжий сік, якщо у вагітної жінки є наступні захворювання:

  • виразкова хвороба;
  • гастрит;
  • зміна кислотності шлункового соку (підвищення кислотності)

Пити натуральний сік рекомендується не в чистому вигляді, а розвести попередньо чистою кип’яченою водою або іншими соками (наприклад, додати в рівних пропорціях буряковий або морквяний сік). Для вагітних жінок така комбінація соків є дуже корисною з точки зору вітамінної насиченості.

Надлишковий вміст кислот в гранаті може негативно відбитися на стані зубної емалі. Гранат має особливість фарбувати емаль, тому рекомендується пити натуральний сік через соломинку.

Дізнайтесь більше:

У літературі зустрічається інформація, що більша частина корисних продуктів сприяє розвитку алергії. У самому гранаті немає речовин, які можуть стати джерелом алергізації організму. Завжди слід враховувати індивідуальні особливості організму вагітної жінки. Рекомендується відмовитися від вживання соку або насіннячок граната при наявності яскраво виражених проявів алергії.

Якщо у вагітної жінки є схильність до закрепів, то гранат може посилити дані порушення за рахунок дубильних речовин, що входять до його складу . З приводу перерахованих особливостей жінка повинна отримати консультацію лікаря.

Наскільки корисний гранат при вагітності

Корисні речовини, які містяться в гранаті, дозволяють полегшити прояви токсикозу. Дане ускладнення зустрічається досить часто, тому так важливо визначитися з вибором ефективного лікувального засобу. Рослинні продукти, фрукти сприяють зменшенню патологічних проявів або симптомів токсикозу, з точки зору ефективності вони не поступаються дії ряду лікарських препаратів. Застосування граната або інших фруктів з лікувальною метою можливе тільки з дозволу лікаря, так як небезпека ускладнень токсикозу є високою, важливо не спізнитися з точки зору своєчасності терапії.

Виразність симптомів токсикозу в першому триместрі зменшується, якщо вагітна буде їсти гранат. До симптомів токсикозу відносяться тошнота, блювання, тому оцінити ефективність застосування граната можна на підставі зменшенні вираженості цих патологічних проявів.

У другому триместрі вагітності у жінок нерідко розвиваються набряки. Доведено, що гранат має сечогінну дію, внаслідок чого набряклість помітно зменшується, поліпшується загальне самопочуття вагітної.

Якщо вагітна жінка буде регулярно вживати кісточки граната, то це нормалізує артеріальний тиск.

Вагітність є фізіологічним станом імунодепресії, тому вагітні схильні до ризику розвитку різних простудних і запальних захворювань. Гранат має загальнозміцнювальну, імуномодулюючу дію. Якщо вагітна буде з’їдати приблизно одну половину фрукта, то цього виявиться достатнім для надійного профілактичного ефекту. Можна рекомендувати їсти гранат в період сезонного підвищення простудних захворювань.

Часто лікарі гінекологи призначають у цей період різні полівітамінні комплексні препарати. Користь свіжих овочів і фруктів є незаперечною, тому ці два напрямки в профілактичному лікуванні можна успішно поєднувати. Головне не вживати гранат у великій кількості, повинна бути міра, що сприятиме максимальному прояву корисних властивостей фрукта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут