додому Вагітність і діти

Молозиво під час вагітності – як груди готується до вигодовування

Найбільш корисним видом вигодовування для новонародженого є природне або грудне вигодовування, коли мама годує дитину грудьми. Процес підготовки молочної залози до годування грудьми починається ще під час вагітності. На цьому етапі у жінки може з’явитися молозиво, що є фізіологічним явищем. Молозиво під час вагітності є не у всіх вагітних, що також слід вважати нормальним явищем.

молозиво під час вагітності
Pregnant woman holding her painful breast

Коли починає вироблятися молозиво під час вагітності

Виділення молозива під час вагітності спостерігається не у всіх вагітних. Це не є патологічним станом, хвилюватися з цього приводу не варто. Молозиво у таких вагітних з’являється з початком пологів або безпосередньо після їх завершення. Досить часто можна спостерігати ситуацію, що, починаючи з другого триместру вагітності, молочна залоза починає підготовку до годівлі  грудьми. У вагітної молозиво вільно стікає, при цьому наголошується, що воно має жовтий колір і густу консистенцію.

У міру наближення до процесу пологів спостерігається зміна характеру молозива. Воно стає більш рідким, прозорим. У найбільшій кількості молозиво виділяється на другу або третю добу після пологів. Жінка сама може відчути, що молозиво проштовхується м’язами до соска у вигляді легкого пощипування або свербежу. Це тимчасовий дискомфорт поступово проходить і не викликає ніяких негативних проявів.

У кожної жінки виділення молозива відбувається в різних кількостях. Це індивідуальна особливість кожної жінки, тому у однієї жінки буде мало молозива, а в іншої — багато. У рідкісних випадках можна спостерігати підготовку молочних залоз, починаючи з ранніх термінів вагітності. Фізіологічні зміни з боку грудей є однією з ознак наявності вагітності, і ця ознака успішно використовується в діагностичних цілях.

Правила гігієнічного догляду за молочними залозами

При рясному виділенні молозива створюється сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів.

Щоб не допустити розвитку запальних ускладнень, слід виконувати рекомендації по догляду за молочними залозами. До даних рекомендацій відносяться наступні:

  • застосування спеціальних прокладок;
  • не рекомендується використовувати гігієнічні засоби для миття молочних залоз.

Частота гігієнічних процедур може коригуватися самою жінкою з урахуванням кількості виділяється молозива.

Найголовнішою умовою в процесі догляду за молочними залозами є уникати будь-якого натискання на груди і зціджування. Якщо жінка буде зціджувати молозиво, то це є стимулюючим фактором вироблення тих речовин, які викликають скорочення матки. У подібній ситуації існує загроза переривання вагітності. Молозиво має вільно стікати, категорично забороняється намагатися видавити вміст з молочної залози.

Дізнайтесь більше:

Важливим моментом є підбір правильного бюстгальтера. Бюстгальтер слід вибирати їх тканин, які будуть пропускати повітря і забезпечувати процеси терморегуляції. Білизна не повинна пережимати молочну залозу. Вирішити проблему обвислих грудей під час вагітності дозволяє правильно підібраний бюстгальтер, який підтримує молочну залозу. За час вагітності спостерігається поступове збільшення молочної залози на кілька розмірів, тому необхідно придбати декілька варіантів бюстгальтерів різних розмірів.

Унікальний хімічний склад молозива

Молозиво має хімічний склад, який повністю відповідає потребам зростаючого організму новонародженого. У подальшому це забезпечує на рівні саморегулюючої системи повноцінне грудне вигодовування. Відзначається тенденція до швидкого зміни хімічного складу молозива протягом перших днів життя новонародженого. Відмінною особливістю молозива є великий вміст білків.

Білки для зростаючого організму це в першу чергу будівельний матеріал. У молозиві є речовини, наявність яких забезпечує захист організму або підвищення імунних сил. Мова йде про імуноглобуліни. Найбільше значення має тип А імуноглобулінів. Саме цей тип захищає дитячий організм від проникнення хвороботворних мікроорганізмів, бактерій, грибів, вірусів за рахунок того, що імуноглобуліни покривають слизову травного тракту і ротової порожнини. Захисні імунні фактори це пасивний імунітет новонародженого. Вміщені в ротовій порожнині новонародженого імуноглобуліни є надійною профілактикою розвитку маститу у годуючих жінок.

За вмістом вітамінів молозиво істотно відрізняється від грудного молока, перевищуючи його за деякими показниками.

Молозиво відрізняється більшою енергетичною цінністю в порівнянні з грудним молоком. У новонародженого не відбувається надмірного навантаження на сечовидільну систему, нирки, так як в молозиві досить мало рідини, при цьому є велика щільність важливих поживних речовин, мінералів і вітамінів. Для новонародженого молозиво є свого роду перехідним етапом між внутрішньоутробним харчуванням і грудним вигодовуванням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут