додому Вагітність і діти

Наслідки стресу під час вагітності

У період вагітності жінка реагує на навколишній світ досить емоційно, тому схильна до негативного впливу стресів. Наслідки стресу під час вагітності пов’язані в першу чергу з впливом на плід, що розвивається, а також на організм майбутньої мами.стрес у вагітних

Значення психологічного комфорту під час вагітності

Перебіг вагітності та народження здорової дитини багато в чому залежить від емоційного стану вагітної. В ідеалі жінка повинна бути захищена від стресів, але в умовах реального життя це є практично неможливим. У сучасному світі велика частина людей живе в стані хронічного стресу, тому дуже важливо звести можливі негативні впливи стресу до мінімуму. Для вагітної має велике значення психологічний комфорт.

Майбутня мама повинна правильно організувати свій режим дня, щоб у неї був повноцінний сон. Дотримання режиму праці та відпочинку вважається запорукою загального здоров’я організму, в першу чергу імунної та серцево-судинної систем. Від стану активності цих систем організму залежить обмін  речовин, а також функціонування важливих органів і систем. Вагітна повинна висипатися та не втомлюватися, так як ці факти сприяють появі почуття неврозності. Підвищена нервозність, внутрішня дратівливість розглядаються як провокують моментів загрози переривання вагітності.

Створення психологічного комфорту  залежить від внутрішнього настрою вагітної жінки. Багато вагітних відчувають стрес, бо не мають достатньо знань про те,  що відбуваються в організмі вагітної. У цій ситуації можна рекомендувати відвідувати спеціальні курси для вагітних, під час яких є можливість не тільки почути фахівця, а також поспілкуватися з іншими вагітними.

Як впливає стрес на плід, що розвивається

Наслідки нервового стресу при вагітності полягають не тільки в негативному впливі на стан плоду. Стрес впливає на характер перебігу вагітності, підвищуючи ризик розвитку самовільного викидня або передчасних пологів. Якщо у вагітної жінки наголошується поганий моральний стан, то у дитини може бути порушено не тільки фізичний, а й психічний розвиток в післяпологовому періоді.

Стрес є небезпечним з точки зору здоров’я плоду, що розвивається. До можливих наслідків фахівці відносять наступні патологічні стани:

  • відставання у розвитку плоду (формування синдрому затримки розвитку);
  • психічна й емоційна загальмованість;
  • кисневе голодування;
  • вади розвитку (зустрічаються в низькому відсотку випадків)

Наслідки сильного стресу при вагітності є найбільш вираженими, якщо стресова ситуація сталася в першому триместрі, коли відбувається активний розвиток всіх функціональних систем організму.

Дізнайтесь більше:

На тлі нервового стресу у вагітної можуть змінитися її харчові пристрасті, а також поведінка. Багато жінок починають «заїдати» стрес, порушують рекомендації з харчування під час вагітності. Відзначено, що деякі вагітні у стресовій ситуації можуть вживати алкоголь або курити, що відноситься до факторів ризику по розвитку патологічних станів у розвивається поду.

Практичні поради для вагітних жінок

Психологічний комфортний стан вагітної жінки є запорукою благополучного результату вагітності. Цьому багато в чому сприяє психологічна ситуація в сім’ї. Для вагітної важливо відчувати підтримку з боку чоловіка, рідних і близьких людей. У цей період жінка відчуває дискомфорт, пов’язаний зі зміною її фізичного стану. Важливо допомагати вагітній, при цьому повинна бути не тільки фізична допомога (наприклад, домашнє прибирання), а також емоційна підтримка. Це найбільш актуально у випадку, якщо жінка перебуває в групі ризику по розвитку ускладнень.

Більшість вагітних можуть впоратися з тимчасовим психологічним дискомфортом. Якщо жінка відчуває, що самостійно їй не вдається подолати зміни, пов’язані з вагітністю, то краще звернутися до допомоги фахівця.

Під час вагітності дуже важливо проводити психологічну роботу, так як існує досить багато методик, що дозволяють знизити вплив стресу. Це можуть бути навіть найпростіші вправи по релаксації, які доступні з практичної точки зору будь вагітній жінці.

В якості техніки боротьби зі стресом фахівці рекомендують проведення масажу. Методика процедури повинна враховувати термін вагітності, наявність ускладнень або будь-яких супутніх захворювань. Завдяки масажу досягається повне розслаблення, що дозволяє нормалізувати функціональний стан органів та систем організму. В умовах релаксації спостерігається активізація всіх фізіологічних процесів. Процедура масажу сприяє виробленню корисних речовин, які допомагають боротися зі стресом (ендорфіни, серотонін). Перед початком проведення масажу потрібно отримати консультацію лікаря, який спостерігає вагітну. Самостійно записуватися на прийом до масажиста не рекомендується.

Уміння розслабитися в чому сприяє сприятливому перебігу безпосередньо самого процесу пологів. Тренінги по розслабленню можуть сприяти також загальному фізичному зміцненню організму вагітної, що важливо для підготовки до пологів. Родовий акт це емоційна і фізичне навантаження на організм, тому до таких змін слід підготуватися кожної вагітної, і така підготовка повинна проводитися з малих термінів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут