додому Вагітність і діти

Чи можна давати воду грудним дітям?

Природою закладено, що материнське молоко — речовина, що заміняє і воду, і їжу малюкові. Багато матусь, начитавшись не надто професійних порад на різних форумах, починають сумніватися, чи давати воду грудничкам, або ж ні.

foto_poradnyca_17.08.2014-03

Молоко матері — їжа та вода

Новонароджений має отримувати грудне молоко практично з моменту народження — саме так передбачено природою. Також сам склад грудного молока постійно змінюється і з віком, і від ситуації.
Наприклад, якщо дитині потрібно попити, то вона прагне частіше прикладатися до грудей і частіше її змінити. Особливої ??потреби у воді для малюка немає, адже в результаті він отримує достатню кількість материнського молока, що складається на 88% з води. Але на відміну від води, молоком вимиваються електроліти, необхідні для організму.

Іноді молоді мами не можуть самі розібратися, чи можна і коли починати давати воду грудничкам? За рекомендаціями ВООЗ не слід поїти дітей до 6 місяців, якщо вони знаходяться на грудному вигодовуванні. Деякі лікарі старого ґартування переконують батьків давати трохи води, щоб не настало обезводнення. У такому випадку слід проконсультуватися ще з одним лікарем.

Симптоми зневоднення:

  • млявість;
  • під час плачу виділяється сліз менше, оченята западають;
  • шкіра дитини стає менш еластичною;
  • рот і мову сухі.

Якщо таких симптомів не спостерігається, то у вашого малюка все в нормі.

Коли варто починати давати воду малюкові?

Педіатри всіх країн сходяться на думці, що це залежить від особливостей малюка, швидкості розвитку, ваги і так далі. В середньому, в 6 місяців малюкам можна починати давати соки і воду, як доповнення до молока. Але не варто забувати, що основне харчування все ще несе молоко.

Якщо говорити про якість і про те, яку воду давати грудничку, то це повинна бути тільки спеціалізована вода відомих фірм. Вода з-під крана не придатна для того, щоб давати її малюку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут