додому Дієти і харчування

Вегетаріанська дієта уповільнює процес старіння мозку

238

Прибічники вегетаріанських дієт, що включають страви з овочів, бобів, ягід і цілісних злаків, набагато рідше стикаються в старості з порушеннями роботи мозку і зниженням інтелектуальних здібностей.

Такого висновку дійшла команда фахівців з медичного центру при Університеті Раша в американському Чикаго (штат Іллінойс), яка проаналізувала зв’язок між рівнем інтелекту і їжею, що приймається, у майже 1 тис. осіб. Як заявляють вчені, зниження мозкової активності в похилому віці — це цілком природне явище, проте проведені ними дослідження показали, що у людей, які дотримуються звичайного раціону, когнітивні здібності до старості сповільнюються набагато швидше, ніж у тих, хто є прихильником вегетаріанського способу життя.

У ході дослідження фахівці протягом п’яти років оцінювали зміни розумових показників у людей віком 70-80 років — як вегетаріанців, так і любителів м’ясних продуктів. , — каже Марта Клер Морріс, яка очолює групу вчених. Вона також зазначила, що учасники дослідження, які дотримувалися «зелених» дієт протягом усього свого життя, на старості в середньому на сім років випереджали по розумовому розвитку тих, хто постійно харчувався у звичайному режимі.

«З роками погіршення в роботі мозку відбуваються у кожного, і хвороба Альцгеймера зараз є шостою за поширеністю причиною смерті в США», — наголошує Морріс, додаючи, що отримані її командою результати свідчать про несподіваний взаємозв’язок вегетаріанського раціону та мозкову активність.

За її словами, ідеальної вегетаріанської дієти не існує, проте ті, хто хоче зберегти ясний розум якомога довше, повинні хоча б спробувати обмежити себе в споживанні м’яса, олії, сиру, борошняних виробів, а також смаженої та жирної їжі, особливо в старості.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар