додому Дієти і харчування

Користь риб’ячого жиру поставили під сумнів

293

Все більше дослідників пропонують вживати рибу замість риб’ячого жиру. За їхніми спостереженнями, всупереч поширеній думці добавки омега – 3 не покращують роботу мозку і не рятують від інсульту.

Image from Max Pixel, Ліцензія на використання Creative Commons Zero-CC0

Виробники та продавці добавок омега – 3 – риб’ячого жиру-ризикують втратити прибуток. Зараз, за інформацією порталу Gizmodo, ринок риб’ячого жиру коштує 1,2 млрд доларів на рік. Однак, як пише портал, все більше вчених спростовують користь від вживання добавок – жирних кислот омега-3. Останнє дослідження, опубліковане в журналі Американської Медичної Асоціації 25 серпня, показує, що всупереч поширеній думці користі для роботи мозку від риб’ячого жиру немає. Протягом п’яти років вчені спостерігали за пізнавальною функцією мозку у 4 тис.осіб. Третина з них отримували добавки омега-3. Третині давали листові овочі, а останній третині – плацебо. В результаті вчені заявили, що не можуть відзначити явного впливу риб’ячого жиру на організм учасників експерименту.

Крім того, з 2005 по 2012 рік у медичних журналах США було опубліковано щонайменше 20 досліджень впливу риб’ячого жиру на запобігання серцево-судинним захворюванням. І все крім двох робіт показали, що риб’ячий жир, як і плацебо, не приносить ніякої користі. Також Національний інститут охорони здоров’я США вважає, що «користь для здоров’я омега-3 дієтичних добавок неясна».

Додати коментар