додому Новини

Серцеві симптоми зберігаються у 10% пацієнтів із тривалим COVID

227

У недавньому дослідженні, опублікованому на сервері препринтів medRxiv, дослідники описали довгострокові серцеві симптоми, пов’язані з коронавірусною хворобою 2019 року (COVID-19).

Нещодавні дослідження показали, що довгострокові серцеві симптоми, пов’язані з тяжкою гострою респіраторною інфекцією, спричиненою коронавірусом 2 (SARS-CoV-2), можуть зберігатися протягом місяців або навіть років. Серед інших симптомів часто спостерігаються дискомфорт у грудях, запальні захворювання серця та аритмія.

Запалення серцевого м’яза, або міокардит, яке може бути безпосередньо викликане вірусною інфекцією, може прогресувати та виявлятися у субклінічній або явній дисфункції міокарда з електрофізіологічними порушеннями або без них, що мають довгострокові наслідки. Інтенсивність та тривалість таких серцевих симптомів різняться у різних пацієнтів. Виявлення факторів його ризику є важливою та активною областю досліджень, яка може допомогти у моніторингу та лікуванні таких симптомів та знизити тягар можливих захворювань та смертності серед тих, хто вижив після COVID-19.

Про дослідження

У цьому дослідженні дослідники оцінили та узагальнили відповідну інформацію з досліджень, в яких описувалися довгострокові серцеві симптоми, що спостерігалися після COVID-19.

Команда провела систематичний огляд відповідно до кращих пунктів звітності для систематичних рецензентів та критеріїв мета-аналізу (PRISMA). Тривалий COVID-19 був описаний як симптоми, що тривають чотири тижні або більше з дати індексу спостереження, який включав появу симптомів, госпіталізацію та витяг з лікарні. Крім того, команда провела початковий пошук по двох серверах препринтів та семи електронних баз даних у період з 1 січня 2020 року по 10 травня 2021 року.

Модифікована версія шкали Ньюкасла-Оттавы (NOS) була розроблена для оцінки якості семи елементів для кожного дослідження, включаючи розмір вибірки, репрезентативність вибірки, оцінку впливу, оцінку коваріації, оцінку результатів, статистичний аналіз та подальше спостереження.

Якість кожного товару оцінювалося як “добре”, “справедливе”; або «погане», і було визначено бал. Команда використовувала R (версія 4.2.2) всіх аналізів. Відсоток серцевих симптомів, що часто спостерігаються, був розрахований як частка тих, хто вижив після COVID-19, повідомили про конкретний серцевий симптом, на загальну частку тих, хто вижив після COVID-19. до лікаря через шість місяців після зараження SARS-CoV-2, при цьому вакцинація знижує ризик стійких симптомів. , чим припускають ПЛР-негативні тести

У цьому систематичному огляді було розглянуто 101 дослідження, пов’язане з тривалими серцевими симптомами після COVID-19, з яких 92 надали достатні дані для мета-аналізу. Приблизно у 60% досліджень розмір вибірки становив від 100 до 999 учасників. У той час як у 28% досліджень брало участь не менше 1000 учасників. Більшість досліджень клінічно підтвердили інфекцію SARS-CoV-2. Довгострокові серцеві симптоми було вивчено клінічно або повідомлено пацієнтом.

У п’яти або більше дослідженнях було задокументовано десять серцевих симптомів, включаючи дискомфорт у грудях, аритмію, порушення серцевої діяльності, гіпертонію, пошкодження міокарда, інсульт, тромбоемболію, серцеву недостатність, міокардит та ішемічну хворобу серця. Для цих симптомів були проведені як випадкові, так і мета-аналізи з фіксованими ефектами. Усі симптоми показали значні різницю між дослідженнями. Модель випадкових ефектів описала сукупну частку серцевих симптомів, включаючи біль у грудях, гіпертонію, аритмію, порушення серцевого ритму, тромбоемболію, пошкодження міокарда, інсульт, ішемічну хворобу серця, міокардит та серцеву недостатність.

Висновок

Результати дослідження виявили різні прояви серцевих симптомів, що спостерігаються після COVID-19, багато з яких можуть зберігатися протягом кількох місяців або навіть року. Дане дослідження продемонструвало необхідність високоякісних досліджень тривалого COVID-19 та необхідність довгострокового моніторингу серця у тих, хто вижив після COVID-19. Про це пише News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар