додому Краса і здоров'я

Чи може звіробій бути використаний для полегшення симптомів депресивних розладів

124

Звіробій, рослинний лікарський засіб, що тривалий час вважався засобом для полегшення симптомів депресії, приносить лише незначну користь пацієнтам з найбільш гострою депресією і, можливо, не приносить користі людям з хронічною депресією.

Огляд 37 досліджень, у яких взяли участь 4925 пацієнтів, підтверджує більш ранні висновки про те, що звіробій продірявлений:

  • Зменшує симптоми легкої та помірної депресії у дорослих аналогічно антидепресантам;
  • Викликає менше побічних ефектів, ніж деякі зі старих антидепресантів на ринку; та
  • Викликає трохи менше побічних ефектів порівняно з селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, або СІОЗС, класом антидепресантів, розроблених зовсім недавно. Німеччина.

Рецензенти попереджають, що “неконтрольоване застосування звіробою проблематично, оскільки можуть виникнути серйозні взаємодії” з рядом антидепресантів, що часто використовуються, і що лікарі повинні регулярно запитувати своїх пацієнтів про використання звіробою.

Огляд опубліковано в останньому випуску The Cochrane Library, публікації Cochrane Collaboration, міжнародної організації, яка оцінює медичні дослідження. Систематичні огляди роблять засновані на фактичних даних висновки про медичну практику після розгляду як змісту, так і якості існуючих медичних досліджень на тему.

Всі дослідження були подвійними сліпими рандомізованими клінічними випробуваннями за участю пацієнтів із депресивними розладами. Усі вони включали порівняння між звіробою та плацебо або синтетичними антидепресантами, що приймаються протягом не менше чотирьох тижнів.

Звіробій, науково званий екстрактом звіробою, отримав свою назву від святого покровителя медсестер та давньоанглійського слова, що означає “рослина”. Механізм, за допомогою якого він діє, незрозумілий, але відомо, що звіробій містить щонайменше сім груп компонентів, які можуть сприяти його фармакологічним ефектам. У той час як було показано, що деякі компоненти окремо позитивно впливають на деякі форми депресії, загальний екстракт здається більш корисним.

Екстракти звіробою явно дешевші, ніж деякі з найбільш широко призначених антидепресантів, таких як Прозак. Однак склад звіробою залежить від використовуваної рослинної сировини, процесу екстракції та розчинників. Як наслідок, зазначається в огляді, “кількість біологічно активних компонентів у різних продуктах може сильно відрізнятися”.

Рецензенти рекомендують уникати продуктів зі звіробою, якщо вони не містять важливої ??інформації про вміст, такий як загальна кількість екстракту, що міститься, використовувана екстракційна рідина та співвідношення сировини та екстракту. Вони також вимагають докладнішого вивчення складових компонентів звіробою.

Доктор Джон Вільямс, професор медицини та психіатрії в Університеті Дьюка, який вивчав звіробій у контексті лікування депресивних пацієнтів у закладах первинної медико-санітарної допомоги, каже, що огляд Linde змусив його обережніше ставитися до продукту. Вільямс каже, що в даний час він вважає, що Звіробій не повинен бути “першим чи другим вибором для пацієнтів з помірною чи тяжкою глибокою депресією”. У той же час, за його словами, продукт залишається “розумним варіантом” для пацієнтів, які страждають на легку депресію. >

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяСерцеві симптоми зберігаються у 10% пацієнтів із тривалим COVID
наступна статтяФрукти з найбільшим вмістом цукру

Додати коментар