додому Дієти і харчування

Що таке нут, чим він корисний здоров’ю

Бобова культура – джерело білка, харчових волокон. У його складі присутні залізо та магній, кальцій, калій та натрій. Нут містить 9 незамінних амінокислот, необхідні правильної роботи всіх систем організму, вітаміни А, Е,С. Чим він корисний для здоров’я.

Що таке нут, чим він корисний для здоров'я

Сприяє контролю ваги

В одній чашці нута половина добової порції клітковини, що рекомендується. Вона забезпечує відчуття ситості, виключає переїдання. Це допомагає підтримувати стабільну вагу, позбутися його надлишок.

Запобігає запорам

Завдяки наявності клітковини правильно функціонує травна система. Вживання нуту є профілактикою запорів. Спорожнення кишечника відбувається легко і регулярно.

Допомагає при чутливості до глютена

Що таке нут, чим він корисний для здоров'я

> Людям з таким діагнозом необхідно дотримуватися дієти протягом усього життя. Їм корисно включити до раціону бобові, які не містять глютену.

Підтримує здоров’я серця та судин

Це забезпечує присутність у складі продукту магнію. Значна кількість поліненасичених жирів контролює рівень холестерину, сприяє його зниженню. Цьому ж допомагає наявність розчинної клітковини. Така дія сприятливо впливає функції судин і серця, знижує ризик інфаркту, інсульту.

Контролює рівень цукру в крові

Нут має низький глікемічний індекс, не викликає стрибків глюкози в крові. Він допомагає відстежувати ці показники при цукровому діабеті.

Зміцнює кістки

Нут має у складі кальцій, магній, інші живильні компоненти. Вони необхідні підтримки здоров’я кісткової системи. Важливо продукт попередньо замочити. Це допоможе позбавитися речовин, які заважають засвоєнню кальцію.

Що таке нут, ніж він корисний для здоров'я

Покращує психічний стан

Бобові містять з’єднання холін. Воно допомагає виробляти речовини, важливі для правильного функціонування нервової системи та мозку, які відповідають за пам’ять, настрій, контроль м’язів.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут