додому Вагітність і діти

Петрушка при вагітності

Петрушка — рослина, яка використовується в кулінарії в якості приправи. Петрушка облагороджує багато кулінарних страв. А оскільки вона володіє цілим рядом корисних властивостей, вона може виступати в деяких випадках в якості ліків.

Під час вагітності практично кожна жінка задається питанням про користь і потребу тих чи інших продуктів. Петрушка часто стає каменем спотикання для багатьох майбутніх мам.
petrushka-pri-beremennosti_resized

Користь петрушки в період вагітності

  1. Петрушка багата на антиоксиданти, вітамін С, фолієву кислоту. Всі ці корисні речовини можуть допомогти матері в період виношування дитини, зміцнити імунну систему, захистити від окисних стресів, запобігти набрякам,  болям суглобів, а дитину, що розвивається в утробі матері, захистити від дефектів розвитку нервової системи вродженого характеру.
  2. У петрушці міститься чимала кількість заліза, яке так необхідне у великих кількостях в період вагітності, що уникнути анемії.
  3. У петрушці міститься вітамін К — складова жіночих кісток, які в період вагітності приймають на себе найбільше навантаження.
  4. Петрушка в період вагітності — це джерело мінеральних солей (калію, магнію, кальцію), без яких процес травлення поступово почне змінюватися в гіршу сторону. Всі ці елементи потрібні для нормального розвитку і росту немовляти в утробі матері.
  5. Для лікування такої поширеної проблеми при вагітності як здуття живота, петрушка — перші ліки. Вона ж стане відмінною профілактикою посиленого газоутворення і проблем з травленням у період вагітності.

Дозування і правила вживання петрушки під час вагітності

Щоб петрушка в період вагітності не викликала негативних ефектів і ускладнень, все ж варто до її вживання поставитися з обережністю, уважно прислухавшись до рекомендацій лікарів.
Ризик надмірного вживання петрушки полягає в тому, що багато народних цілителів використовують цю рослину як ту, що перериває небажану вагітність. Тобто, петрушка володіє такими здібностями, як приводити матку в гіпертонус, до її розкриття та викидня. Тобто петрушка відноситься до сильнодіючих м’язовим стимуляторів.
Крім цього, в петрушці досить великий вміст міристицина, речовини, яка здатна викликати галюцинації, судоми, втрату рівноваги.
Петрушка в період вагітності, безумовно, потрібна і корисна, але вживати її необхідно в тих дозах, які буде рекомендувати лікар в тому чи іншому випадку.
Як правило, не завдасть шкоди петрушка в дозах по десять грамів, як добавка або приправа до страви. Але, з’їдати пучок петрушки за обідом не просто не варто, а категорично заборонено вагітним жінкам.
Як сечогінний засіб при набряках у період вагітності можна приймати відвар кореня петрушки, але в помірних кількостях, не більше склянки на добу.
petrushka-pri-beremennosti-vred-protivopokazaniya_resized

Протипоказання до вживання петрушки в період вагітності

  • Петрушка протипоказана тим жінкам, хто страждає сечокам’яною хворобою, і конкретно оксалурією. Особлива заборона вживання петрушки поширюється на страждаючих нефритом. Так само не можна вживати петрушку при індивідуальній непереносимості продукту. Може виникнути алергічна реакція.
  • Особливо небезпечний сік петрушки при вагітності. Саме в свіжовичавленому соку міститься величезний рівень концентрації речовин, здатних викликати гіпертонус матки і мимовільний викидень, тобто переривання вагітності.