додому Дієти і харчування

Знежирений сир — популярний продукт у тих, що худне і спортсменів

Знежирений сир — це один з улюблених продуктів жінок, що худнуть і спортсменів, в першу чергу тих, для кого найбільше значення має не витривалість, а м’язова сила і ріст м’язової маси. Основні причини його популярності — низька калорійність знежиреного сиру і високий вміст білка, проте цим його корисні якості не обмежуються.

11-12-14-foto-550x318-1

Скільки калорій в знежиреному сирі?

У 100 г знежиреного сиру без будь-яких смакових добавок міститься 72 ккал. З них 25.3 ккал припадає на вуглеводи, 44.2 ккал на білки, і 2.5 ккал на жири (навіть у сирі, який називається знежиреним, є невелика кількість жиру — в середньому, 0.3 г на 100 г).

Знежирений сир також містить 0.2 мг рібофлавіна (2% від рекомендованої денної норми), 9 мкг фолієвої кислоти (2% денної норми), 0.5 мкг вітаміну В12 (8%), 0.4 мг пантотенової кислоти (4%), 86 мг кальцію (9%), 11 мг магнію (3%), 190 мг фосфору (19%), 137 мг калію (4%), 330 мг натрію (14%), 0.5 мг цинку (3%), 9.4 мг селену (13%).

Користь і шкода знежиреного сиру

Профілактика серцево-судинних захворювань

Вітамін В12, що міститься в знежиреному сирі,  володіє багатьма корисними властивостями; в тому числі, він зменшує вміст гомоцистеїну в крові. Ця амінокислота є природним побічним продуктом деяких процесів в організмі, але вона виконує корисні функції, тільки якщо вітамін В12 перетворює її в інші субстанції. Якщо рівень гомоцистеїну в крові довгий час залишається високим, істотно зростає ризик розвитку серцево-судинних захворювань. До речі, єдиними натуральними джерелами вітаміну В12 є продукти тваринного походження. У сирі його концентрація нижча, ніж у рибі, червоному м’ясі та м’ясі птиці, а в знежиреному сирі вітаміну В12 ще менше, ніж в жирному сирі.

Збереження щільності кісткової тканини

99% відсотків усього кальцію, що міститься в людському організмі, знаходиться в кістках, але один відсоток, що залищився, виконує ряд найважливіших функцій, і такий рівень кальцію в крові повинен підтримуватися постійно. Якщо його стає менше, бракуючий кальцій буде отриманий з кісткової тканини. Якщо людині регулярно не вистачає кальцію, з часом це може призвести до значного зменшення щільності кісткової тканини, що тягне за собою такі наслідки, як остеопороз, підвищений ризик переломів, і так далі. Кальцій необхідний для нормального скорочення м’язів, включаючи серцевий м’яз, для функціонування нервової системи. Він також відіграє важливу роль у процесі згортання крові.

Зростання м’язової тканини

У знежиреному сирі міститься велика кількість протеїну, в тому числі, казеїну — білка, який переробляється особливо повільно, і забезпечує м’язову тканину амінокислотами протягом декількох годин після прийому їжі. Амінокислоти, з яких складаються протеїни, є найбільш важливими живильними речовинами для росту і відновлення м’язів.

Багато спортсменів з’їдають невелику порцію сиру за годину або дві до того, як лягати спати, саме через казеїн, що міститься в ньому, що дозволяє запобігти катаболізму м’язів. Оскільки багато людей вечеряють більш, ніж за три години до сну, а коли людина засинає, обмінні процеси сповільнюються, організму може не вистачати енергії для підтримки життєдіяльності (у денний час її джерелом є їжа), і він може використовувати для її отримання м’язову тканину, розщеплюючи її на амінокислоти — цей процес і називається катаболізмом. Оскільки казеїн розщеплюється повільно, він може служити джерелом енергії протягом декількох годин, і розщеплення м’язових волокон вдасться уникнути.

Схуднення

Щоб схуднути, необхідно збільшити споживання білка, і в той же час їсти менше жирів і вуглеводів. Знежирений сир — один з продуктів, який містить багато добре засвоюваних білків, і при цьому містить незначну кількість вуглеводів і жиру. До того ж, завдяки все тому ж казеїну він швидко і надовго вгамовує голод, тому цілком природно, що знежирений сир включений у безліч дієт для схуднення.

Поліпшення сну

До складу сиру — в тому числі, і знежиреного, входить триптофан — амінокислота, яка допомагає засинати швидше і сприяє глибокому, спокійного сну. Ця властивість триптофану пояснюється його здатністю підвищувати рівень серотоніну — нейромедіатора, який, серед іншого, відповідає за регулювання сна.