додому Дієти і харчування

Нутриціолог Широкова розповіла, чому кава дає помилкове відчуття бадьорості

380

Любителі кави нерідко вважають, що даний напій може допомогти підбадьоритися. Насправді це не зовсім так, оскільки воно лише призводить до підвищеної втоми, зазначила нутриціолог Тетяна Ширкова.

Фото canva.com/p/aukidphumsirichat/

За інформацією експерта, вживання кофеїну призводить до того, що організм починає використовувати запаси АТФ сильніше. Йдеться про молекули, що дають енергію. Нестача енергії призводить до “викиду” аденіну, що сигналізує про втому. Людина починає думати, що виглядає бадьоріше і у нього з’явилася додаткова енергія, але в реальності сигнал про втому просто блокується. Далі людина щось робить, не підозрюючи, що вже втомився.

Якщо вживати більше 300 мг кофеїну щодня, то підвищується ймовірність серцево-судинних порушень, з’являється тривожний стан, а людина скаржиться на безсоння або головні болі. Крім того, він звикає до даного напою. Крім кави кофеїн міститься в енергетиках і «колі», а також чаї, але в останньому випадку його концентрація сильно залежить від способу заварювання, підсумувала Ширкова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут