додому Дієти і харчування

Найкорисніші рослинні олії

329

Продукти, які входять до складу багатьох рецептів, містять здорові жири та поживні речовини. Рослинні олії можна пускати у справу по-різному. Користь нерідко залежить від технології приготування їжі. Що та коли краще застосовувати. Необхідно пам’ятати про точку задимлення. Це температура, при якій олії утворюють токсичні пари та вільні радикали. Вона має бути дуже високою, якщо під час приготування необхідне сильне нагрівання. Таким умовам відповідають рафіновані олії – оливкова та соняшникова. Важливо пам’ятати, що при обсмажуванні на сковороді або у фритюрі потрібна їхня велика кількість, що шкідливо для здоров’я.

Image by Prakasit Khuansuwan from Pixabay

Олії для випічки, приготування в духовці

Вони мають середньо-високу температуру копчення. Хорошим вибором будуть олії виноградних кісточок, арахісу, оливкового першого віджиму, які містять 13–18% корисних жирів.Це продукти із середньою температурою копчення, що підходить для приготування страв, які не потребують сильного нагріву. Корисно використовувати олії кукурудзи, кунжуту, гарбузового насіння. Всі вони багаті жирними кислотами Омега-3. Якщо під час приготування не потрібно розігріву, можна використовувати олії зародків пшениці, волоського горіха, лляного насіння, кунжуту та оливкового першого віджиму. Вони містять корисні жири в кількості 7–17%.

Найкраща олія

Не всі господарки можуть мати на кухні великі запаси продуктів. Тим більше, що у олій певний термін зберігання. Після його закінчення корисні властивості сходять нанівець. Краще замість кількох тримати один вид олії – оливкове першого віджиму. За правильної технології приготування воно задовольняє будь-яким запитам господині. Важливо пам’ятати, що використовувати олію слід протягом 30-60 днів після розкриття ємності.

Продукт знижує рівень поганого холестерину і підвищує кількість хорошого. У складі присутні бета-каротин, вітаміни А, Е, D і К, безліч інших корисних поживних речовин, які благотворно впливають практично на всі функції організму. Це відмінне джерело антиоксидантів, які борються з вільними радикалами, захищають клітини від руйнівної дії окислювального стресу.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут