додому Поради

Симптоми надлишкової кількості води в організмі

290

Простір усередині клітин, зовні та кров людини є основними областями, де вода має бути присутня завжди. Нирки разом з гормонами контролюють регулювання води в організмі, і за нормальних обставин в організмі зберігається лише кількість води, яка необхідна для підтримання хорошого здоров’я.

Photo by engin akyurt on Unsplash

Є кілька симптомів, які говорять нам про те, що в організмі накопичилася надмірна кількість води.

Набряки

Однією з найпоширеніших симптомів надлишкової кількості води є набряк. Набряк може відзначатися або в одній частині тіла, або в різних частинах, залежно від області, де накопичується вода. Наприклад, якщо вода накопичується в черевній порожнині, набряк виникатиме у всій області живота.

У деяких випадках надмірна вага води призводить до генералізованих набряків у кісточках і ногах і під очима, коли основним захворюванням може бути застійна хвороба серця або ниркова недостатність.

Збільшення ваги

Іншим поширеним симптомом надмірної ваги з водою є збільшення маси тіла, навіть якщо ви їсте здорову їжу і регулярно займаєтеся спортом.

Інші ознаки

Є багато інших ознак надмірної ваги води в організмі. Якщо в легенях є надлишок води, це може призвести до посинення нігтів, язика та губ, запаморочення, а також задишки, у той час як наявність надлишку води в ногах може викликати тріщини та тріщини на шкірі та сильно розтягнути її.

Причини надлишку води

Певні дієтичні та харчові фактори, медичні стани та порушення можуть вплинути на вимивання води та призвести до накопичення води в організмі.

Вживання занадто великої кількості солі

Вживання занадто великої кількості солі є однією з основних причин надлишку води в організмі. Більше того, якщо ваші нирки не функціонують оптимально, і ви продовжуєте споживати занадто багато солі, то ви неминуче зіткнетеся з надмірною кількістю води в організмі та пов’язаними з цим ускладненнями незабаром у житті.

Дефіцит вітамінів

Дефіцит вітамінів, особливо вітамінів B1, B5 і B6, в організмі може призвести до надмірної ваги води в тканинах. це тип білка, який може призвести до надмірної ваги води в організмі, якщо його рівень знижується в організмі.

Медичні умови

Медичні розлади, такі як збільшене серце, захворювання нирок та цироз печінки, часто викликають надмірну вагу води в організмі як супутній симптом. Певні запальні стани, захворювання суглобів також викликають накопичення надлишкової рідини у пошкоджених суглобах або прилеглих областях, що призводить до надлишку води. Коли захворювання лікується, надлишок води в організмі також починає зменшуватися сам собою.

Менструація

Зазначається, деякі жінки відчувають надлишок води в організмі кілька днів на початок менструального циклу. Таке збільшення ваги також супроводжується набряками. Жіночі гормони зазнають змін під час менструації, що призводить до такого накопичення води в організмі. Крім того, коли жінка вагітна, її організм починає виділяти надмірну кількість естрогену, що призводить до накопичення води. Якщо ви жінка, яка занадто покладається на оральні контрацептиви, тоді у вас знову може виникнути надлишок води в організмі, за яким наслідують набряки.

Інші фактори

Споживання ліків від гіпертонії, стероїдів та занадто великої кількості протизапальних препаратів також може призвести до надмірної кількості води в організмі з наступним набряком.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Додати коментар