додому Дієти і харчування

Курячі яйця благотворно впливають на когнітивні функції людини

417

Регулярне вживання в їжу курячих яєць допомагає поліпшити когнітивні функції. До такого висновку за результатами проведеного дослідження прийшли американські фахівці. Результати наукової роботи були представлені на сторінках Nutritional Neuroscience.

В експерименті фахівців взяли участь близько 80 осіб від 18 до 75 років. Вчені оцінили когнітивні функції добровольців за допомогою спеціального тестування. Виявилося, вживання курячих яєць, в яких міститься білок NWT-03, не змогло вплинути на результат тестів, що перевіряють психомоторну пильність. При цьому підсумки дослідження на швидкість реакції стали помітно краще.

Виявилося, що гідролізат білка NWT-03 дійсно покращує когнітивні функції, які відносяться до групи виконавчих. Вони відповідають, серед іншого, за саморегуляцію, логіку, творчість, короткочасну пам’ять, розумову гнучкість, гальмівний контроль та тривалість уваги.

За словами вчених, незважаючи на те, що результати дослідження виявилися дуже обнадійливими, фахівці не виключають, що позитивний вплив на роботу мозку надає не тільки білок NWT-03. Справа в тому, що в яйцях міститься велика кількість інших компонентів. Довгі роки людям говорили, що є даний продукт шкідливо через присутність холестерину в жовтку, проте останні дослідження показують, що рівень даної речовини лише частково пов’язаний з тим, скільки холестерину отримує людина з їжею.

За словами авторів наукової роботи, в яєчному жовтку містяться корисні і цінні для здоров’я фітонутрієнти, в числі яких лютеїн, холін і зеаксантин. Ці поживні речовини також сприятливо впливають на когнітивні функції людини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут