додому Фітнес і спорт

Ефективні вправи, щоб прибрати живіт: на шляху до ідеалу

1902

Головна місія жіночого організму – виношувати і народжувати здорових дітей. Для цього необхідні жирові відкладення, які часто розташовуються в області живота. Незважаючи на природну схильність до появи таких відкладень, існують ефективні вправи, щоб прибрати живіт, підтягнути цю проблемну зону і надати своїй фігурі легкість і витонченість.

10-12-14-foto-600x383-2

Причини появи живота

Причин появи жирових відкладень, які роблять живіт надмірно круглим, чимало. Це й ослаблені (після вагітності або через малорухливий спосіб життя) черевні м’язи, і жирові відкладення безпосередньо на внутрішніх органах черевної порожнини, і погана робота кишечника, і, звичайно ж, розростання підшкірного жирового прошарку.

Щоб позбутися від товстого живота, необхідно усунути наявні причини. Найчастіше переважає тільки один з них, але можливі випадки, коли всі чотири причини актуальні.

Не тільки вправи

Для усунення проблеми обвислого і випираючого живота, правильним рішенням буде використання комплексного підходу, який допоможе усунути всі можливі причини відразу. Комплексний підхід включає в себе ретельно продуманий раціон харчування, очищення кишечника і комплекс вправ, спрямований на зміцнення черевних м’язів.

Здорове харчування допоможе не тільки усунути живіт, але і поліпшить стан організму в цілому. Для вирішення проблеми буде достатньо дотримуватися деяких рекомендацій:

  • Ранок починати зі склянки теплої води і рослинного масла;
  • Щодня вживати кисломолочні продукти;
  • Протягом дня вживати більше овочів, фруктів і зелені, а також пити очищену воду. Все це допоможе не тільки прибрати живіт, а й стимулює роботу кишечника, і як наслідок позитивно впливає на обмінні процеси в організмі.
  • Для кращого ефекту щотижня бажано влаштовувати розвантажувальні дні, пити багато води і вживати клітковину. Завдяки цьому кишечник буде очищатися від токсинів. Це позитивно впливає не тільки на фігуру, але і на стан шкіри і організму в цілому.

Фізичні навантаження

Жодна дієта і ніяке правильне харчування не здатні зміцнити й підтягти черевні м’язи. Саме тому раціональне харчування необхідно комбінувати з комплексом ефективних вправ проти відвислого живота. Для отримання хорошого ефекту важливо опрацьовувати всі групи черевних м’язів, а також не забувати про м’язи спини. Якщо не проробляти м’язи спини, замість пружного і підтягнутого живота великий ризик отримати сутулість і неправильну осанку.

Наступним важливим моментом є техніка дихання. Правильне дихання при фізичних навантаженнях допоможе прискорити процес позбавлення від жирових відкладень на животі. Напруження м’язів має припадати на видих, а розслаблення на вдих. Таким чином, кисень необхідний для спалювання жирових відкладень буде надходити безпосередньо в проблемну зону.

10-12-14-foto-600x400-1

Для зміцнення м’язів живота рекомендуються такі вправи:

Дихальна вправа – основа йоги і бодіфлекса. Ця вправа відмінно підійде не тільки для комплексного заняття, а й у повсякденному житті. Після сильного видиху живіт максимально втягується, потім робиться ряд коротких вдихів. При цьому повинна відчуватися напруга глибоких черевних м’язів. Результат буде помітний через кілька тижнів, але виконувати цю вправу потрібно щодня;

Скручування біля стінки. Початкове положення: лягти на спину, ступні уперти в стіну на ширині плечей, зігнути в колінах, руки знаходяться за головою. Під час видиху повільно відривати плечі від підлоги, округляти спину, на вдиху повертатися у вихідне положення. У верхній точці необхідно затриматися на кілька рахунків. Кількість повторень: два підходи по 10 разів.

Підтягування ніг з обважнювачами. Лягти на спину, ноги в колінах зігнуті, на щиколотки надіті обважнювачі (продаються в спортивних магазинах). Потрібно витягати ноги паралельно підлозі, чим нижче опускаються ноги, тим більше навантаження на черевні м’язи. Цю вправу можна видозмінити, при низькій фізичній підготовці можна виконувати його без обважнювачі;

Вправа для косих м’язів живота. Ця вправа допоможе прибрати боки, але не слід дуже захоплюватися нею, так як накачені косі м’язи збільшують об’єм талії. Щоб уникнути цього після фізичних навантажень виконується розтяжка всіх груп м’язів. Початкове положення: лягти на спину, ноги зігнути в колінах і поставити на ширині плечей, руки розташувати за головою. Під час видиху відривати плечі від підлоги і тягнутися лівим ліктем до протилежного (правого) коліна, під час вдиху розслабляти м’язи. Повторити вправу правим ліктем торкаючись лівого коліна. Кількість повторень: 10 для кожної сторони.

Вправа для черевних м’язів і м’язів спини. При боротьбі з животом не варто також забувати про м’язи спини. Ця вправа допоможе опрацювати всі групи м’язів тулуба. Початкове положення: встати на коліна, руки зігнути в ліктях, долонями впертися в підлогу. На видиху відривати коліна від підлоги, у верхній точці затриматися на три-чотири рахунки, потім під час вдиху повернутися у вихідне положення, потягнутися вперед, щоб розслабити м’язи. Кількість повторень: 10.

Для максимальної ефективності

Слід пам’ятати, що виконання фізичних навантажень завжди повинно починатися з розминки, розігрівання м’язів, а закінчуватися затримкою – розтяжкою опрацьованих груп м’язів. Завдяки цьому тіло буде підтягнутим і рельєфним.

Корисною процедурою при боротьбі з жиром на животі є обгортання і масажі. Ці процедуру відмінно доповнюють основний комплекс, підтримують шкіру в тонусі і допомагають моделюванню фігури. До найдієвішого обгортання відносяться обгортання на основі меду, кави, морських водоростей і глини. Ці продукти насичені корисними мікроелементами, позитивно впливають на жіночу фігуру.