додому Дієти і харчування

Як налагодити роботу кишечника за допомогою правильного харчування

Як відновити функціонування кишечника без ліків.

Image by Elf-Moondance from Pixabay

Порушення роботи кишечника можуть з’являтися з різних причин. Однією з найпоширеніших проблем є хронічні запори. Медики розповіли, як можна налагодити функціонування кишечника за допомогою правильного харчування.

Запори можуть виникати у людини як наслідок постійного впливу стресу на організм і неправильного раціону харчування, а також, як результат інфекційних захворювань. Фахівці відзначають, що для вирішення проблеми не обов’язково відразу приймати різні лікарські препарати. Відновити правильне функціонування шлунково-кишкового тракту можна завдяки дотриманню правил здорового харчування, вживання достатньої кількості води і обов’язкової присутності в раціоні клітковини. Крім цього вкрай важливо не пропускати прийоми їжі.

Споживання води

Немає особливого напою, який би впорався з запорами. Експерти рекомендують пити просту воду. При цьому її не можна замінювати чаєм, кавою, солодкими газованими напоями. Щоб усунути порушення в роботі шлунково-кишкового тракту слід щодня пити не менше півтора літра звичайної води. Потрібного ефекту можна домогтися швидше, якщо вода буде містити магній і сульфати.

Регулярне харчування

За наявності запорів у жодному разі не потрібно обмежувати себе в прийомах їжі, і скорочувати споживання їжі до мінімуму. Кожен день слід вживати їжу як мінімум 3 рази, починаючи ранок з правильного сніданку. Найперше приймання їжі дуже важливе, оскільки воно дозволяє почати шлунково-кишковому тракту працювати: моторика товстої кишки збільшується, коли шлунок розтягується через їжу, що потрапляє в нього.

Особлива роль клітковини

Люди, які страждають запорами, повинні споживати якомога більше їжі, що містить високий рівень клітковини. Обов’язково в раціон слід включити свіжі овочі, фрукти, ягоди. Вкрай корисні злакові продукти та інша рослинна їжа. Представницям жіночої статі рекомендується щодня споживати не менше 25 г клітковини, представникам чоловічої статі — близько 38 г, а дітям — від 19 до 25 г на добу. Однак як показують різні дослідження, значна частина населення планети отримує лише 50% від необхідної норми клітковини.

Особливу увагу фахівці радять звернути на ківі і насіння льону, вони обидва мають проносні властивості, а також багаті компонентами, які надають позитивний ефект на роботу кишечника. Насіння льону містить відразу два типи клітковини, і тому значно пом’якшує стілець. Не менш важливе при запорах споживання пшеничних висівок, головне надавати перевагу більшим частинкам.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут