додому Краса і здоров'я

Діабет, розсіяний склероз, хвороби серця: хвороби, що починаються в кишечнику

37

До 95% жителів великих міст страждають тими чи іншими хворобами кишечника.

Диабет, рассеянный склероз, болезни сердца: болезни, начинающиеся в кишечнике

Хвороби шлунково-кишкового тракту можна сміливо назвати хворобою жителів великих міст: за деякими даними, до 95% городян страждає тими чи іншими розладами органів травлення. Якщо ви жінка, вам 40 років і більше і ви живете в большом городе, вам дійсно потрібно піклуватися про свого кишечнику – і не тільки для того, щоб ваше травлення залишалося комфортним.Якщо кишечник не може нормально виконувати свої функції, якщо баланс корисних бактерій порушений, страждає не тільки система травлення – під загрозою може виявитися здоров’я практично всіх систем нашого організму. Ось тільки деякі захворювання, розвиток яких сучасна медицина пов’язує з порушенням діяльності кишечника. Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Розсіяний склероз

При розсіяному склерозі імунна система організму атакує мієлінове покриття нейронів. Дослідження 2017 року підтвердилося, що у пацієнтів з розсіяним склерозом вдвічі частіше зустрічаються певні штами кишкових бактерій, які можуть викликати зміни в клітинах крові, спровокувавши тим самим ймовірність небезпечного аутоімунного відповіді. Так що, як не дивно, але від здоров’я кишечника багато в чому залежить наш особистий ризик розсіяного склерозу.

Ревматоїдний артрит

Інша аутоімунне захворювання, ревматоїдний артрит, являє собою стан, при якому імунна система атакує суглоби, а також шкіру, очі, легкі, серце і кровоносні судини. Два дослідження 2016 року виявили можливу роль кишкових бактерій у розвитку хвороби. Перше дослідження встановило, що у пацієнтів з РА частіше зустрічаються кілька рідкісних видів бактерій в кишечнику. У другому дослідженні вчені пересадили здоровий штам бактерій мишам з РА, і їх симптоми покращилися. Дослідники поки не готові пояснити, як саме цей механізм працює, але вже говорять, що кишкові бактерії можуть стимулювати імунну систему до атак на власний організм.

Алергія

Однією з найбільш поширених проблем з імунітетом є алергія – реакція на пилок, їжу та інші речовини. Дослідження 2016 року підтверджує зв’язок між прийомом антибіотиком і подальшим порушенням балансу кишкових бактерій, яке згодом здатне привести до порушення імунотолерантності та підвищеному ризику алергічних захворювань.

Діабет

У пацієнтів з цукровим діабетом організм має проблеми з переробкою цукру в крові. При цьому чим більше клітковини в раціоні, тим краще показники рівня глюкози. Як показало дослідження 2018 року, харчові волокна допомагають живити кишкові бактерії, які в свою чергу позитивно впливають на інсулін – гормон, переробний цукор в крові.

Хвороби серця

Небезпечний наліт, що утворюється на стінках артерій, який звужує або навіть блокуючий їх – одна з причин серцевого нападу або інсульту. Як не дивно, освіту цього нальоту залежить в тому числі і від стану нашого кишечника: як показують дослідження, деякі бактерії, що живуть в нашому кишечнику, можуть створювати хімічні речовини, які впливають на здатність організму розщеплювати холестерин, тим самим зменшуючи небезпечний наліт.

Депресія, тривожність і навіть аутизм

Деякі хімічні речовини, що виробляються кишковими бактеріями, діють як нейротрансмітери, передаючи інформацію між нейронами головного мозку, і стимулювати вивільнення речовин, які можуть посилити тривогу або інші психічні розлади.

Автори деяких досліджень на мишах змогли поліпшити симптоми таких захворювань, як депресія, тривожний розлад і навіть аутизм, шляхом введення тваринам більш здорових штамів бактерій.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

попередня статтяЧому людина рухається уві сні
наступна статтяЩеплення для школяра: що потрібно?

Додати коментар