додому Вагітність і діти

Що робити, коли новонароджений гикає?

2650

Гикавка – такий же звичайний рефлекс людського організму, як чхання або кашель. Вперше вона «відвідує» малюків ще в утробі матері. Вагітні жінки відчувають це по ритмічним поштовхам живота. Після появи на світ новонароджений часто гикає через неправильне прикладання до грудей. Хоча можуть бути у цієї напасті й інші причини.

ікота в новонароджених

Звідки береться «гикавка»?

Гикавка обумовлена ??частими скороченнями дихальної м’язи – діафрагми, розташованої між грудної та черевної порожниною. Судомні вдихи викликають змикання голосових зв’язок. Так і з’являються характерні звуки.

Причина цього явища до кінця не встановлена. Вважається, що спазми діафрагми провокує подразнення блукаючого нерва, який проходить поруч зі стравоходом і відповідають за роботу органів дихання і травлення. Порушення на будь-якому з його ділянок призводить до появи ікоти.

Але можливий і інший шлях. Функції блукаючого нерва контролює центральна нервова система. Тому будь-які збої в її роботі можуть відбитися на частоті виникнення рефлексу.

Дізнайтесь більше:

Новонароджений часто гикає – від холоду до перегодовування

Чому часто гикає новонароджена дитина? Лікарі вважають, що нервова система малюків дуже чутлива до дії будь-яких дратівливих факторів, тому гикавка у них в принципі з’являється частіше, ніж у дорослих. Однак якщо судомні схлипи турбують немовляти з підозрілою регулярністю, то причину слід шукати в порушенні правил годування або догляду за ним.

Які ж помилки допускають молоді батьки?

Неправильне прикладання до грудей

При правильному годуванні рот дитини повинен практично повністю захоплювати ареолу. Нижня губа повинна бути максимально вивернута і тісно прилягати до грудей. При такому захопленні малюк не буде заковтувати повітря, бульбашки якого через стінки шлунка натискають на діафрагму і викликають її скорочення. Зазвичай порушення техніки прикладання супроводжується рядом інших проблем: болем при годуванні, появою тріщин на сосках, поступовою втратою дитини у вазі.

Що робити: звернутися за допомогою до консультанта з грудного вигодовування або до досвідчених мамам, які годують не першу дитину і стежать за якістю її прикладання до грудей.

Перегодовування дитини

Новонароджений часто відригує і гикає при переїданні. Великі обсяги їжі перерозтягують стінки шлунка, що призводить до подразнення блукаючого нерва. У такому випадку малюк може почати гикати ще в процесі годування або відразу після його завершення.

Що робити: проконсультуватися з педіатром. Якщо підозри підтвердяться, то, швидше за все, він порадить годувати новонародженого не на вимогу, а згідно з режимом.

Неправильне харчування матері

Якщо в молоці мами постійно присутні продукти, що викликають підвищене газоутворення, то дитина мучиться від здуття  живота – якщо вас розпирає зсередини. Після годування, коли положення тіла малюка змінюється, бульбашки піднімаються до верху шлунка і провокують гикавку. Плюс до цього новонародженого турбують коліки – він вередує, поводиться збуджено, погано спить.

Що робити: уважніше поставитися до свого раціону харчування. Виключити з нього найбільш небезпечні продукти: бобові, капусту, яблука, виноград, помідори, свіже молоко, житній хліб.

Переохолодження малюка

Переохолодження розвивається, коли організм втрачає тепло швидше, ніж продукує. Така ситуація може виникнути, якщо дитина довгий час лежить в мокрих пелюшках, під час гулянь на холодному вітрі або після купання. Дуже часто груднички переохолоджуватися під час годувань – в цей час вони особливо сильно пітніють. Випаровуючись, піт знижує температуру тіла. Визначити, що малюк замерз можна, помацавши своїм носом його ніс, стопи і підколінні ямки. Вони не повинні бути прохолодними.

Що робити: завмерлу дитину потрібно укутати в ковдру і притиснути до себе хвилин на десять-двадцять.

Порушення питного режиму новонародженого

Іноді гикавка у дітей виникає через жагу. Від неї зазвичай страждають малюки, що знаходяться на змішаному або штучному вигодовуванні. У порівнянні з грудним молоком, дитячі суміші містять підвищену кількість білка, який збільшує потребу організму в рідині.

Що робити: як правило, питво малюкам-штучниками дають 3-4 рази на день в перервах між годуваннями. Але якщо новонароджений часто гикає, можна пропонувати йому трохи води після кожного прийому їжі.

Використання пляшечок з великими отворами

Разом з сумішшю або водою з соски малюк заковтує повітря, який починає розпирати шлунок. Гикавка виникає через 10-20 хвилин після годування.

Що робити: поміняти «винну» соску на пляшці. Щоб після годування малюк відригнув повітря, його потрібно «поставити стовпчиком» і, притиснувши до себе, дві-три хвилини гладити по спинці.

Частою гикавці нерідко бувають схильні діти з підвищеною нервовою збудливістю. Напади гикавки у них виникають від переляку, захвату або здивування. Таких малюків потрібно навчитися відволікати розмовами та іграми.

Коли гикавка небезпечна?

Якщо гикавка не проходить більше двох годин чи напади з’являються щодня по кілька разів на день, то малюка повинен оглянути лікар.

Гикавка є одним із симптомів цих недуг, хоча і не самим типовим. Встановити точну причину стану малюка допоможе обстеження у педіатра.

1 коментар

  1. Це хто такій не …. Щоб необідити краще не пишіть нечого будьласка ви допоможете людям. Включайте логіку. Як мінімум!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут