додому Вагітність і діти

Чому і коли навчати дитину?

1608

Одні мами і тата прагнуть якомога раніше прищепити дітям корисні навички і знання. Інші вважають, що все має відбуватися саме собою, як закладено природою. Так чому і коли вчити дитину?навчання дитиниВаш малюк з кожним днем ??стає старше. І так хочеться все йому розповісти, показати, всьому навчити. Однак поспішати не варто, всьому свій час.

Перше, чого слід навчити малюка

Не підлягає сумніву, що перше, чого слід навчити малюка, – це самостійно обслуговувати себе. З якого ж віку він повинен вміти користуватися горщиком, умиватися, чистити зуби, одягатися і взуватися, а також їсти без допомоги дорослих? До двох з половиною – трьох років ці навички повинні бути сформовані.

Для багатьох батьків одним з найскладніших завдань стає налагодження «взаємин» малюка з горщиком. Деякі фахівці радять привчати дітей ходити в туалет не в памперси мало не з пелюшок: наприклад, тримати малюка над ванною або раковиною, а при досягненні результату не забувати хвалити. Вважається, що при такому підході у дитини досить рано сформується правильне поняття про охайність, і вона частіше буде проситися на горщик. Однак якщо це не ваш випадок, переживати не варто. Зазвичай діти освоюються на горщику до 2-3 років.

Коли краще віддати дитину в дитячий садок

Як не дивно, з початком відвідування дитячого саду краще не затягувати. Здавалося б, чим старша дитина, тим простіше йому буде звикнути залишатися без мами.

Однак дворічний малюк легше перенесе розлуку з батьками, ніж трирічний. Пояснюється це тим, що в три роки діти переживають першу кризу дорослішання. Вони важко сприймають будь-які зміни, які виходять від дорослих. У цей період дитина особливо потребує спокійної атмосфери навколо себе, і різка зміна в її житті може тільки погіршити і без того нестійкий психологічний стан. Тому, якщо обставини дозволяють, постарайтеся віддати дитину в дитячий сад у віці від півтора до двох років.

Як навчити дитину самостійності

Помічали, з яким задоволенням малюк допомагає вам на кухні? Йому цікаво знати, що мама кладе в каструлю, спостерігати, як вона ріже овочі або ліпить вареники. І не тільки спостерігати, а й самому брати участь у приготуванні їжі. Підтримуйте в ньому це прагнення.

3-4-річній дитині дозволяйте місити тісто, насипати крупу, заварювати чай. Семирічній можна довірити справи складніші. Нехай під вашим чуйним керівництвом син або дочка навчиться робити бутерброди і омлет, збивати коктейль в блендері, розігрівати їжу в мікрохвильовці. І тоді ви будете спокійні, що, залишившись вдома сама, дитина не буде голодна.

До речі, якщо їй вже виповнилося сім-вісім років, її цілком можна залишити без дорослих на кілька годин. А щоб за цей час не сталося неприємностей, заздалегідь привчите своє чадо дотримувати безпеку в побуті. Правила говорять: не можна грати з гострими предметами, брати сірники і відкривати двері незнайомим людям!

Багато батьків надають великого значення розвитку інтелектуальних здібностей дітей. І правильно роблять. У сучасному світі, наприклад, знання іноземної мови – не тільки показник освіченості, але й нагальна потреба. Коли почати навчання? Педагоги вважають, що приступати можна приблизно з трьох років. На початковому етапі підручники не допоможуть. Головне – створити вдома мовне середовище, тобто такі умови, в яких дитина могла б запам’ятовувати нові слова мимохідь. Називайте предмети рідною мовою, а потім повторюйте їх назви англійською, наприклад, також дивіться з малюком іноземні мультфільми.

Дізнайтесь більше:

А от з навчанням читання, навіть на рідній мові, поспішати не варто. Вважається, що навчити дитину читати можна і в три роки. Тільки навіщо? Це вміння буде необхідно до школи, і завчасно формувати його немає необхідності.

Кишенькові витрати для дитини

Одні батьки починають давати дітям гроші на кишенькові витрати вже з дитячого садка, інші вважають це пустощами. Фахівці ж кажуть таке: з одного боку, наявність кишенькових грошей вчить дитину розпоряджатися ними, з іншого – виробляє в нього пристрасть до покупок.

Є й певний ризик: гроші у дитини можуть відняти, вона може втратити їх, а все це – непотрібні переживання. Якщо ви все ж вирішили, що дошкільник повинен вміти поводитися з грошима, видавайте їх на конкретну покупку. Молодшому школяреві можна дати суму побільше, відразу на тиждень – наприклад, на обіди в шкільному буфеті.

попередня статтяЯк налагодити відносини з вітчимом?
наступна статтяЯк зрозуміти підлітка?

Додати коментар