додому Краса і здоров'я

Що робити, якщо защемило нерв у спині?

12

Багатьом добре знайоме це болюче відчуття, коли після невдалого чи надто різкого руху з’являється біль — десь защеміло нерв. Найчастіше це відбувається в руці, нозі або в спині. Що робити у такій ситуації? Розповів експерт Домашенко Максим.

Фото canva.com/gettyimages/

Насамперед потрібно зрозуміти причину защемлення нерва. Симптом на перший погляд звичайнісінький — різкий біль. Однак він може вказувати на цілу низку захворювань, про які ви навіть не здогадувалися і навряд чи самі зможете діагностувати. Защемлення нерва виникає при здавлюванні нервових корінців, які чинять надто сильний тиск на навколишні тканини. Найчастіше причиною такої проблеми може стати або надмірне навантаження на спину, або остеохондроз.

Розберемося послідовно. Наш хребет дуже міцний, а м’язи спини — одні з найбільших в організмі. Все це дозволяє без наслідків для здоров’я працювати із серйозними навантаженнями, якщо, звичайно, робити це правильно. Погано те, що мало хто вміє це робити. Найпоширеніша помилка — спроба підняти вантаж із зігнутою спиною, намагаючись випрямити поперек. Чим більше навантаження, тим вищий шанс защемити нерв. Якщо спину не перевантажувати, то ризик мінімальний. Якщо ж причина в остеохондрозі, то все набагато серйозніше. При цьому захворюванні виникають проблеми з міжхребцевими дисками, які стають менш еластичними та починають давити на нервові закінчення.

Що ж робити, якщо защеміло нерв у спині? Звісно, ??вам необхідно зняти зі спини навантаження. Нехай хребет відпочине. Найкраще прилягти на спину та розслабитися. Якщо біль не вщухає, необхідно перевернутися на живіт. Найскладніше розслабити поперек, але ви самі відчуєте, як це зробити. Коли біль піде, потрібно зафіксувати спину. Добре, якщо у вас є спеціальний корсет, але підійде і будь-який щільний матеріал — наприклад, палантин або рушник.

Після цього можна спробувати відлежати вдома, використовувати розслаблюючі мазі та вовняні речі, але краще все-таки піти до лікаря. І чим раніше ви так зробите, тим краще буде для вашої спини.

Защемило нерв у спині: що робити?

Основна причина невралгії — ураження хребетних дисків, а вже в другу чергу потім додаткові фактори: переохолодження, незручне становище тіла, неадекватне фізичне навантаження.

У разі гострої невралгії призначають препарати, що купують больовий синдром. Займатися самолікуванням або терпіти біль не можна — він може перейти в хронічну фазу і перетворитися на серйозне захворювання, коли стандартні анальгетики вже не працюють. Тоді в хід йдуть зовсім інші препарати — антидепресанти та протиепілептичні. І на гострому етапі, і на хронічному можливе обговорення різного роду хірургічних втручань, які блокують джерело невралгії. , здоровий спосіб життя).

Самостійно лікувати будь-який больовий синдром не варто. Іноді очевидні речі, наприклад, типова міжреберна невралгія, дійсно може бути проявом гострого інфаркту міокарда. З такими речами не жартують; якщо щось захворіло, треба звернутися до лікаря загальної практики, який виключить увесь спектр небезпечних патологій.

Ганна Герасименко

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

попередня статтяЧому в холодну погоду найчастіше хочеться солодкого та чим його замінити?
наступна статтяБольові точки: комплекси чоловіків за їхнім знаком зодіаку

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут