додому Вагітність і діти

Як зрозуміти підлітка?

Ваша мила дитина віддалилась і стала колючою. У неї тепер дивні захоплення, нові друзі. Що ж робити мамі підлітка?відносити з підліткомПопереду у вас цікавий і важкий час: після 12-13 років багато чого в свідомості і поведінці дитини змінюється. Вона дорослішає, відділяється від батьків — і вам доведеться прийняти це. Якщо ви хочете зберегти добрі стосунки, старайся дотримуватися кількох правил.

Правила у відносинах з підлітками

  • Насамперед забудьте фразу «Це ти навмисне, на зло мені». Тому що світ підлітка будується не навколо вас: він вчиться жити своїм розумом, вибудовує кордони особистості. А ви, швидше, іноді потрапляєте під гарячу руку.
  • Уникайте різкої критики. Насправді підлітки дуже чутливі до чужої думки. І готові закритися від будь-кого, чиї слова їх ранять.
  • Пам’ятайте, що підлітків дуже дратує, коли до них ставляться як до маленьких. Подумай, як ви можете розширити права (а заодно і обов’язки) своєї дитини, щоб показати, що ви бачите і визнаєте його дорослішання.
  • Цікавтеся життям своєї дитини, але дотримуйтеся дистанції. Уникайте крайнощів. Коли підлітки говорять про батьків: «Вони лізуть в моє життя» і «Їм все одно, що зі мною», — це однаково сумно. Як тотальний контроль, так і повна відсутність підтримки веде до втрати контакту.

Як бути в конкретних ситуаціях?

Наприклад, експеримент із зовнішністю — яскрава особливість цього віку. Чорний одяг, божевільні зачіски допомагають не тільки виглядати крутим в очах однолітків, а й привернути увагу батьків. Покажіть, що вам не все одно, як виглядає дитина. Дайте зрозуміти, що серйозно ставитеся до її вибору: тільки тоді вона зможе обговорити з вами щось особисте, свої проблеми. А ви при необхідності допоможете їй зробити правильний вибір.

Як цього добитися? Наприклад, якщо новий імідж до обличчя твоєї дочки, скажи їй про це. А якщо бачите, що певний колір їй не йде, запропонуйте заміну: «Мені здається, що зелений більше підкреслив би колір очей». Делікатно розпитайте про те, що це за стиль. І ще важливий момент: якщо ви вважаєте, що одяг і зачіска зовсім не підходять для школи або поїздки до бабусі, вступайте в переговори. Намагайтеся прийти до компромісу: припустимо, в школу або в гості до родичів дитина одягається більш традиційно, зате на зустрічі з друзями ходить так, як вважає за потрібне.

Дізнайтесь більше:

Чим би не цікавився дитина, в Інтернеті знайдеться сайт на цю тему. Вивчивши інформацію в Мережі, запитаєте: «Я тут прочитала … Скажи, цьому можна вірити?» Подивіться улюблений серіал сина чи дочки, зіграй в комп’ютерну гру. Потім обговоріть разом, що вас чіпляє в героях, сюжеті.

Підлітки створюють свої тусовки за інтересами, і це коло спілкування надає на них великий вплив. Якщо дитина буде знати, що ви поділяєте захоплення, то зможете запрошувати друзів додому. І це важливо: знайомство з ними допоможе краще зрозуміти вашу дитну.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут