додому Дієти і харчування

Зелений чай для схуднення: корисне чаювання

Про цілющі властивості зеленого чаю говорять відтоді, як він з’явився і широко поширився в західному світі. На Сході про нього знають добре, в той час як ми гадаємо, як краще пити цей чай з максимальною користю для здоров’я. Зелений чай для схуднення використовується навіть не як спеціальний напій, який треба включати в програму зниження ваги, а як звичайний пункт, такий же як зниження калорійності раціону і фізичні навантаження. Схуднення на зеленому чаї — це давно не нововведення, а цілком буденна справа.

27-12-14-foto-600x375-1

Користь зеленого чаю для схуднення

У зеленому чаї дуже багато корисних речовин, які допомагають організму зміцнювати імунітет, зберігати бадьорість, протистояти віковим змінам, вітамінізувати. Але його користь для зниження ваги пояснюється всього парою його властивостей. Зелений чай сприяє схудненню, по-перше, через свої хороші сечогінні властивості, а по-друге, антиоксиданти.

Поширений вельми привабливий міф про те, що зелений чай спалює жир. Звичайно, це не більше, ніж міф і маркетинговий хід виробників і дистриб’юторів тих чи інших марок чаю.

Більше того, жир взагалі не спалює жоден продукт або напій. Його, якщо комусь до душі така термінологія, «топлять» або спалюють тільки фізичні навантаження укупі з низькокалорійним раціоном харчування. В даному випадку організм використовує жир як паливо для своєї повноцінної роботи в тому випадку, коли енергетичного палива ззовні не вистачає. Зелений чай допомагає схуднути, але він не створить дива і не позбавить вам від десятка зайвих кілограмів самостійно, без підключення інших пунктів, обов’язкових для планомірного зниження ваги.

Схуднення за допомогою зеленого чаю: очищення як основа

Запорука правильного, ефективного та безпечного схуднення — це виведення з організму зайвого жиру, рідини, і в той же час, його очищення від продуктів розпаду. Обидві ці якості відповідають властивостям зеленого чаю.

Не секрет, що зайва вага — це не тільки складки жиру на животі, найчастіше це ще й забитий продуктами життєдіяльності кишечник. Якщо у вас проблеми зі стільцем, ви відчуваєте тяжкість внизу живота, у вас випирає живіт в нижній частині навіть тоді, коли великих надлишків жиру в цій області немає, вам необхідно приділити увагу очищенню кишечника. Допомогти може зелений чай. Один розвантажувальний день на зеленому чаї ефективно очищає кишечник, а регулярне його споживання допоможе шлунково-кишковому тракту працювати як годинник.

Катехіни для здоров’я та краси

Зелений чай містить катехіни, антиоксиданти, роботою яких обумовлені чи не всі корисні властивості для схуднення і загального очищення організму від шлаків. Японські фахівці проводили дослідження впливу катехінів на організм людей, що страждають зайвою вагою, і виявили, що через кілька місяців після регулярного прийому зеленого чаю люди позбавлялися від 2-3 кг жиру. В тому числі вісцерального, того самого жиру, який опоясує внутрішні органи черевної порожнини непотрібної їм «подушкою безпеки» і веде до порушення метаболізму та гормонального дисбалансу.

Крім того, катехіни зеленого чаю знижують рівень холестерину в крові, допомагаючи підтримувати його на рівні норми.

Як схуднути за зеленим чаєм

Не потрібно робити з зеленого чаю головного героя своїх дієтичних пригод. Він тільки помічник, і ставитися до нього слід відповідно. Знижуйте калорійність свого щоденного раціону, відмовтеся від мучного та солодкого, витрачайте калорій більше, ніж споживаєте за допомогою регулярних фізичних навантажень, наприклад, фітнесу 2-3 рази на тиждень.

Разом з цим вживайте щоденно до 5 чашок якісного і правильно завареного (температура води — не вище 90 ° С) чаю. Зрідка можна влаштовувати розвантажувальні дні на зеленому чаї або молокочай, який чудово позбавляє від зайвої рідини і очищає кишечник.

Молокочай — позбавлення від зайвої

Зелений чай, заварений з молоком, чудово позбавляє від набряклості, допомагає впоратися з целюлітом. Звичайно, не ізольовано, а в комплексі з іншими заходами.

Готувати молокочай можна по-різному — або доливати в чашку завареного зеленого чаю трохи молока, або доливати одну третину молока в чайник, на дві третини наповнений міцно завареним чаєм, і настоювати.

 

Так як молоко погано поєднується з іншими продуктами, молокочай слід пити окремо, за годину до або через годину після прийому їжі.

 

На молокочаї слід проводити не більше двох днів підряд, тому що його користь ризикує обернутися шкодою з серйозними побічними явищами у вигляді перевантаження шлунково-кишкового тракту і сечовивідних шляхів.

Якщо вам подобається смак зеленого чаю з молоком, ви можете замінити звичайний або ароматизований зелений чай, який п’єте щодня, на улун (oolong). Зелений чай улун для схуднення має такі ж властивості, що й звичайний зелений чай, але він має тонкий молочний аромат і дуже м’який смак без натяку на гіркоту, що робить його більш приємним супутником для скидання ваги.

Якщо ви вирішили худнути за допомогою зеленого чаю, не забувайте, що вам потрібно випивати щодня не менше двох літрів води. Зелений чай, тим більше з молоком, і якщо ви п’єте його багато, виводить з організму рідину і може призвести до зневоднення. В результаті ви отримаєте головні болі і запаморочення, гіпотонію, нудоту, загальне зниження самопочуття і нездатність займатися розумовою працею. Схуднути в таких умовах ще важче, тому що метаболізм критично сповільнюється. Щоб підсилити його і підтримувати на рівні норми, випивайте 1,5-2 літра чистої води, яка допоможе зеленому чаю знижувати вагу і виводити токсини з організму.