додому Краса і здоров'я

Якщо німіє ліва рука – чому це відбувається

13850

Якщо німіє ліва рука, то причини цього можуть бути різними. Найпростішою причиною оніміння може бути тривале перебування у вимушеному положенні – оніміння проходить через деякий час після зміни пози. Причини оніміння лівої руки можуть бути і набагато більш серйозними: проблеми з хребтом або серцево-судинні захворювання.

Німіє ліва рука – причини

Якщо ліва рука німіє часто, а причини цього явища незрозумілі, то слід звернутися до лікаря і провести повне обстеження. Додаткового обстеження і лікування вимагає також систематичне оніміння лівої руки, викликане зрозумілими причинами, наприклад, вимушеною позою, постійним навантаженням на ліву руку (наприклад, у піаністів, при піднятті важких і так далі).

10-12-14-foto-600x400-1 (2)

Причини оніміння лівої руки можуть бути наступні:

  • остеохондроз, який ускладнився утиском спинномозкового корінця на зацікавленій стороні; в цьому випадку може німіти, як вся рука, так і якась її частина;
  • судинні порушення на тлі атеросклерозу; при цьому на стінках судин відкладаються атеросклеротичні бляшки, які зменшують просвіт судини, що в свою чергу порушує кровообіг в тканинах і викликає появу оніміння; німіє кисть лівої руки або вся рука;
  • облітеруючий ендартеріїт верхніх кінцівок – важке захворювання судин, яке призводить до їх звуження, порушення кровообігу і гангрени; на руках це захворювання може розвиватися при постійному їх переохолодженні;
  • ішемічна хвороба серця (ІХС) на тлі атеросклерозу – атеросклеротичні бляшки відкладаються на стінках коронарних артерій, викликаючи напади стенокардії; іноді такі напади можуть супроводжуватися онімінням лівої руки; але частіше німіє лівий мізинець і внутрішня бокова поверхня безіменного пальця; напади оніміння можуть проходити і без серцевих болів, все одно вони сигналізують про проблеми з серцем;
  • синдром зап’ястного каналу – відбувається здавлювання, яке проходить в області кисті середнього нерва при постійному травмуванні зап’ястя;
  • нестача вітамінів А і групи В – може призводити до порушення чутливості в ділянці лівої руки.

Німіє мізинець лівої руки

Оніміння мізинця лівої руки може говорити, як про серцево-судинні, так і про неврологічні проблеми. При серцево-судинних проблемах оніміння в цій області буде хоча б іноді поєднуватися з нападами серцевих болів, які знімаються прийомом нітрогліцерину. Оніміння в лівій руці також походить від його прийому.

Якщо мізинець лівої руки німіє через неврологічні причини, наприклад, після травми, на тлі якогось захворювання (у тому числі остеохондрозу), пухлини, то оніміння від прийому нітрогліцерину не проходить. У той же час при шийно-грудному остеохондрозі можуть виникати болі в серці, що імітують болі при стенокардії. Такі болі теж не знімаються нітрогліцерином і часто посилюються при русі.

Німіє вказівний палець лівої руки

Причиною оніміння вказівного пальця лівої руки може бути обмеження корінця спинномозкового нерва в області шийно-грудного відділу хребта при остеохондрозі або синдром зап’ястного (карпального) каналу, який може розвиватися у піаністів і людей які тривалий час працюють за комп’ютером. Якщо німіє середній палець лівої руки, то причини можуть бути ті ж самі.

Остеохондроз призводить до руйнування міжхребцевих дисків і самих хребців. Ці зміни сприяють здавленню корінців спинномозкових нервів, що призводить до появи так званого корінцевого синдрому: болям по ходу нерва і порушення чутливості у вигляді оніміння пальців на зацікавленій стороні. З часом з’являються сильні болі по ходу ущемлених нервів, ознаки порушення кровообігу в області лівої кисті або зацікавлених пальців.

При синдромі зап’ястного каналу відбувається здавлювання, що проходить в області кисті, середнього нерва, що іннервує великий, вказівний, середній і зовнішню бічну поверхню безіменного пальця кисті. Серединний нерв здавлюється набряклими навколишніми тканинами. Захворювання часто починається саме з оніміння, до якого потім приєднується сильний постійний біль, що підсилюється на тлі вимушених рухів.

Тривале здавлювання серединного нерва може привести до його стійкої деградації та зміни стають незворотними.

Факторами для розвитку синдрому зап’ястного каналу є літній вік, наявність цукрового діабета, порушення функції щитовидної залози, ревматоїдного артриту, обтяжена спадковість (такі ж проблеми були у близьких родичів), тривала напружена робота лівою кистю в одному і тому ж положенні (наприклад, у піаністів).

Якщо німіє ліва рука, і це відбувається постійно, то слід звернутися до лікаря.