додому Краса і здоров'я

Як зменшити ікри на ногах: повернення витонченості

Як зменшити ікри на ногах, якщо вони виглядають непривабливими, набряклими, перекачаними? Чи можна зробити це самостійно і в домашніх умовах, або знадобиться втручання фахівця і довготривала терапія? Відповіді на всі ці питання залежать від того, наскільки виражена ваша проблема і найголовніше — яка причина повноти литок. Час на відновлення і приведення в красиву форму литкових м’язів потрібно незалежно від того, яким способом ви вирішили повернути їм красу. Якщо ваші повні ікри вас сильно турбують і завдають масу комплексів, беріться за справу якомога швидше.

1-02-02-2015-700-493

Повні ікри стають причиною невпевненості в собі і відмови від красивого одягу з відкритими ногами. Ноги виглядають як пляшечки або, ще гірше, схожі на безформні циліндричні стовпи, де між стегнами і литками по ширині немає практично ніякої різниці. Ікри можуть бути надто розвиненими, м’язистими, що теж не прикрашає жіночу фігуру, особливо тендітну астенічну. Для вирішення цієї проблеми знадобиться інший підхід, більш серйозне втручання фахівця.

Перед тим як вирішуватися на кардинальні заходи з набуття красивих литкових м’язів, слід визначити причини повноти. Можливо ви зможете вирішити проблему збалансованим харчуванням, але може виявитися так, що вам допоможе тільки операція.

Повні ікри як наслідок загальної повноти і набряклості

Ця проблема добре знайома всім жінкам, які страждають від зайвої ваги, тим більше, якщо їх маса значна. У жінок з типом фігури «груша» надлишковий жир відкладається в нижній зоні тіла, роблячи стегна і сідниці важкими, вимальовуючи галіфе і жирову подушку, що нависає над колінною чашечкою і значний жировий склад під колінним згином ззаду. Чим більше зайвої ваги, тим більше шару жиру на литках, і тим ширшими вони здаються. Це властиво жінкам з різними типами фігур, а причина одна — надлишок жирової тканини по всій площі тіла. Варто тільки почати худнути, як жир почне «топитися» в тому числі і на литках, оголюючи м’язи, приховані жировими депо.

Велика помилка жінок, що страждають від зайвої ваги, що прагнуть зробити ікри більш витонченими — вони починають качати ікри з ретельністю професійного бодібілдера. Через деякий час жир йде, але на його місці височіють пружні накачані ікри, які можуть нічим не поступатися колишньому розміру.

Затримка води в організмі може бути причиною того, що ваші ікри виглядають не настільки витонченими, як могли б бути. Набряклість нижніх кінцівок добре знайома жінкам, які через професійноу діяльність змушені проводити багато часу на ногах. Утруднений кровообіг у ногах і надмірне споживання солі ведуть до набряклості, яка добре помітна саме в області нижче колін.

Якщо у вас повні ікри з причини вашого зайвої ваги, потрібно приділити увагу кардіонавантаженням, які планомірно спалюють жир в тілі, а м’язи ніг потрібно привести в тонус, щоб ікри були красивими і рельєфними, але ні в якому разі не накачувати їх. Вам допоможуть піші прогулянки, велотренування помірної інтенсивності, плавання, танці укупі зі здоровим харчуванням. Зниження солі в раціоні допоможе вивести зайву рідину і зробити ще один крок на шляху до красивих литок.

Гіпертрофія литкових м’язів — рекомндації до операції

Люди, які займаються спортом, пов’язаним з силовими навантаженнями, часто мають сильно розвинені литкові м’язи, які не завжди прикрашають жінку. Цей дефект називається гіпертрофією литкового м’яза, і якщо ви хочете позбутися від нього, вам слід розглянути можливість оперативного втручання. В ході операції частина м’яза січуть, що і робить ікру тоншою. Операція проходить за різними схемами, у кожної з яких свої переваги і недоліки.

До операції з видалення частини литкового м’яза вдаються і жінки, і чоловіки. Хірургічне втручання традиційно вважається найбільш радикальним способом усунення тої чи іншої фізичної вади, і у випадку з зменшенням м’язів гомілки у багатьох потенційних пацієнтів виникає питання: чи не порушиться функція цього м’яза і чи не відіб’ється операція, що має під собою суто косметичний підтекст, на здатності ходити і вести нормальне рухову активність.

У гомілки розташовано три великих м’язи: двоголовий литковий м’яз musculus gastrocnemius (той самий, який і формує виступаючу частину гомілки), і пов’язаний з ним камбаловидний м’яз musculus soleus, який кріпиться до ахіллового сухожилля. Останій відповідає за рухову функцію, і саме його пошкодження загрожує нездатністю нормально ходити. Висічення частини м’язової тканини musculus gastrocnemius не веде до дисфункції, тому операція по стоншенню литок, проведена досвідченим хірургом, не загрожує порушенням або втратою рухової функції.

Операція по зменшенню литок

Класична операція висічення м’язової тканини литок вимагає двох розрізів — поперечного в області трохи нижче колінного згину і поздовжнього посередині литкового м’яза. Операція проходить, як правило, під загальною анестезією. Через зроблені розрізи акуратно перерізується і відокремлюється м’язова тканина. Таким способом видаляється не більше 7 см об’єму м’язової тканини.

Оперативне зменшення литкового м’яза дуже ефективно і це єдиний спосіб усунути гіпертрофію, проте недоліки у цього способу теж є.

Серед них: помітні рубці після розрізів, тимчасове ослаблення м’яза, яке позначиться на руховій активності. На жаль, навіть після роботи досвідченого хірурга ікри можуть виглядати дещо нерівними, особливо якщо жирової тканини, що покриває м’яз, дуже мало.

В якості альтернативи класичному хірургічному втручанню для зменшення литок застосовується ендоскопічне висічення. Воно відрізняється тим, що розрізи набагато менші, але й обсяг м’язової тканини, яка може бути вилучена, теж менше. Ендоскопічна операція проводиться за допомогою електроножа, тому рубцювання не таке значне.

Реабілітаційний період

Після операції по зменшенню протягом приблизно трьох місяців потрібно носити компресійний панчіх. Добу після операції пацієнт повинен провести в стаціонарі, потім кілька днів може знадобитися допомога при ходьбі — милиці або тростину, залежно від обсягу посіченого м’яза та індивідуального самопочуття.

Протягом двох тижнів потрібно захистити ноги від підвищених навантажень, більше відпочивати, сприяючи загоєнню тканин. Лікарі рекомендують спати або відпочивати лежачи, фіксуючи ноги в положенні вище рівня голови. Якщо до операції ви займалися спортом, тренування доведеться припинити на період до п’яти-шести тижнів. Повне відновлення нормального доопераційного функціонування ніг після зменшення литок може піти до півроку.

Терапевтичні заходи по зменшенню литок

Щоб не довелося вдаватися до операції через перерозвинуту мускулатуриу гомілки, відмовтеся від фізичних навантажень, які можуть призвести до такого дефекту. Відмовтеся від інтенсивного бігу, велосипедного спорту з великим опором, від присідань і цілеспрямованих силових вправ для литок.

Приділіть увагу помірному тонізуванню м’язів за допомогою пілатеса. Щодня приділяйте увагу потягуванню м’язів, а приймаючи душ, влаштовуйте гомілкам контрастне обливання, чергуючи гарячу і холодну воду, поєднуючи з легким дренувальним масажем у напрямку знизу вгору.