додому Краса і здоров'я

Які судинорозширювальні ліки п’ють при шийному остеохондрозі?

При шийному остеохондрозі дуже важливо відновити нормальний мозковий кровообіг. Це допомагає позбутися багатьох неприємних симптомів, що супроводжують це захворювання. Але багато пацієнтів намагаються знизити свій артеріальний тиск звичайними препаратами, призначеними при гіпертонії. Робити це категорично заборонено, адже тільки судинорозширювальні препарати при остеохондрозі шиї можуть зняти судинні спазми і нормалізувати кровообіг.

Принцип дії судинорозширювальних медикаментів

Препарати цієї групи впливають на м’язи шиї, які обволікають судини, знижуючи їх тонус. Такий вплив може відбуватися двома шляхами:

 • безпосередньо впливаючи на м’язи – міотропні гіпотензивні ліки,
 • зменшуючи чутливість нервових закінчень, що підходять до м’язів – нейротропні психоактивні ліки.

При будь-якому виді остеохондрозу в міжхребцевих дисках відбуваються дегенеративно-дистрофічні зміни. З’являються запальні процеси і набряки. Потім людина починає відчувати біль у тому місці, де з’явилося захворювання. Нервові закінчення потроху втрачають свою чутливість, що призводить до погіршення прохідності імпульсів і порушень циркуляції крові.

При остеохондрозі шиї відбувається така ж картина. Тільки ця форма патології небезпечна тим, що через спазмування судин погіршується кровопостачання мозку. Йому починає не вистачати кисню, тому організм всіма силами намагається з цим боротися. Все це призводить до того, що у пацієнта з’являється головний біль, запаморочення, порушується робота вестибулярного апарату, часто присутнє відчуття нудоти.

Судинорозширювальні препарати, які призначаються при остеохондрозі шиї, допомагають нормалізувати циркуляцію крові і стабілізують роботу нервової системи. Ця група медикаментів володіє наступними властивостями:

 • стабілізують зворотний струм крові по венах,
 • знімають набряклість,
 • покращують кровообіг в головному і спинному мозку,
 • покращують процеси регенерації нервової тканини,
 • відновлюють клітини головного мозку,
 • приводять у норму метаболічні процеси в тканинах.

Список судинозвужувальних медикаментів

Ліків, що належать до цієї групи і призначаються при остеохондрозі шиї, досить багато. Тому лікар вибирає препарат в залежності від багатьох факторів, після повної і ретельної діагностики. Неприпустимо приймати судинозвужувальні препарати без призначення, оскільки це може серйозно погіршити стан організму.

Еуфілін

Цей засіб розроблявся, щоб знімати спазм з бронхів, але цілком підійде і для кровоносних судин. Досить часто цей медикамент призначається для електрофорезу. При такому способі застосування він поліпшує харчування тканин і міжхребцевих дисків.

При застосуванні Еуфіліну слід пам’ятати про можливі побічні ефекти: головний біль, аритмія і зниження артеріального тиску.

Ксантинол нікотинат

Цей препарат допомагає посилено живити кров киснем і нормалізує її циркуляцію. Все це істотно покращує обмінні процеси в тканинах і органах. Під впливом нікотинової кислоти відбувається розширення периферійних судин, а це покращує доступ крові до мозку.

При передозуванні Ксантинолу нікотинат виникає запаморочення і підвищується температура тіла.

Трентал

Надає розширюючий вплив на всі судини, незалежно від їх розміру, робить кров рідшою, що покращує її циркуляцію. Трентал при остеохондрозі шиї призначається для відновлення нормального кровообігу і нормального живлення головного мозку.

Актовегін

Судинорозширювальний препарат, який покращує потік крові, а з ним циркуляцію кисню і поживних речовин. Також надає зміцнювальний вплив на судинні стінки.

Побічні ефекти, які можуть з’явитися після застосування Актовегіну: біль у м’язах, запаморочення, тахікардія, розлади випорожнення, нудота і блювота.

Берлітіон

Містить у своєму складі тіоктову кислоту, завдяки якій і є судинорозширювальним препаратом. Також Берлітіон підвищує чутливість нервових волокон і стабілізує роботу печінки.

Препарат заборонений для прийому при цукровому діабеті. В інших випадках призначення можливе, але при тривалому вживанні можуть з’явитися задишка, судоми, дерматологічні висипання і алергічна реакція.

Пірацетам

Цей ноотропний судинозвужувальний препарат стабілізує функціонування нервової системи і покращує кровопостачання тканин мозку. Пірацетам хороший тим, що не впливає на нервову систему збудливого впливу. Призначається також для поліпшення пам’яті і працездатності мозку. Протипоказанням для призначення є ниркова недостатність.

Побічні ефекти: ускладнена дефекація, нудота, блювання, запаморочення.

Вінпоцетин

Медикамент впливає на гладкі м’язи судин шиї, розширюючи тим самим артеріоли і венули. Покращує потік крові і насичення її киснем. Цей судинозвужувальний препарат добре допомагає не допустити кисневого голодування.

Протипоказаний при цукровому діабеті і багатьох захворюваннях серцево-судинної системи.

Фенотропіл

Відноситься до ноотропних судинорозширювальних препаратів нового покоління. Крім остеохондрозу шиї призначається при захворюваннях центральної нервової системи, депресії, підвищених психологічних навантаженнях і для поліпшення пам’яті.

Ін’єкції для розширення судин

Уколи з судинорозширювальним ефектом дозволяють швидше впливати на спазмові судини при остеохондрозі, оскільки діюча речовина швидше всмоктується в кров. Це дуже важливо для зменшення ризику розвитку ускладнень.

Ліки, які використовуються для ін’єкцій, найчастіше такі ж, як і випускаються у формі таблеток. Це нікотинова кислота, Еуфілін, Актовегін та інші. Вплив, який вони здійснюють на організм, схоже з вищеописаним. Курс судинорозширювальних уколів призначає лікуючий лікар, і така схема лікування користується великою популярністю, оскільки приносить максимальну користь для хворого організму.

Загальні протипоказання

Оскільки майже всі судинорозширювальні ліки однаково впливають на людський організм, існує загальний список протипоказань. Крім нижчеперелічених станів, деякі судинорозширювальні препарати, які призначаються при остеохондрозі шиї, мають свої протипоказання.

 • Вагітність.
 • Захворювання серця.
 • Епілепсія.
 • Ниркова недостатність.
 • Геморагічний інсульт.
 • Хронічна гіпертонія.
 • Знижене згортання крові.

Навіть у тих випадках, коли судинорозширювальні препарати можна, слід вживати з обережністю. Річ у тому, що медикаменти цієї групи надають наступний вплив на організм:

 • сприяють посиленому виведенню кальцію,
 • впливають не тільки на уражені судини, але і на здорові, що несприятливим чином позначається на їх стані,
 • не завжди надають потрібний вплив на пошкоджені судини (так званий «ефект обкрадання»).

Судинорозширювальні препарати є дієвим методом лікування остеохондрозу шийного відділу. Але не можна лікувати це захворювання тільки перерахованими препаратами, оскільки знімається тільки симптоматика, а саме пошкодження дисків залишається на місці. Як мінімум повинна проводитися спеціальна гімнастика, спрямована на поліпшення стану м’язів в пошкодженій області.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут