додому Краса і здоров'я

Як позбутися від волосся на руках: боротьба за гладкість і естетику

Волосся на відкритих частих тіла завжди доставляють масу незручностей і стають джерелом комплексів. Якщо для чоловіка це нормально, то жорстке, довге, темне видиме волосся на зовнішній стороні передпліччя не дозволяє дівчатам носити відкриті майки і красиві літні сукні. Як позбутися від волосся на руках, якщо ця природна особливість стала проблемою? Перш за все, варто уточнити причини оволосіння, серед яких може ховатися гормональне порушення, і тільки потім підібрати для себе відповідний спосіб видалення небажаного волосся.

1-02-02-2015-700-468

Волосся на руках можуть бути темними і жорсткими, чому схильні дівчата південного типу. Це генетика, з якою важко сперечатися, але можна спробувати впоратися за допомогою засобів і методик сучасної косметології. Але бувають випадки, коли надмірне оволосіння — це ознака підвищеного рівня чоловічого гормону тестостерону, що робить негативний вплив на репродуктивну функцію жінки, або порушення роботи щитовидної залози.

Якщо ви виявили раптовий підвищений ріст волосся на тілі, в тому числі на руках, вам варто пройти обстеження і зайнятися першопричиною, тільки потім вирішуючи цю естетичну проблему ззовні.

Якщо ніяких патологій не виявлено, вибирайте свій спосіб видалення волосся на руках.

Крем для депіляції

Крем для депіляції може застосовуватися на різних ділянках тіла, в тому числі і на чутливих. Він добре справляється з тонкими волосками, швидко і ефективно усуваючи всю рослинність з поверхні шкіри. Це і головний недолік такого крему. Ви не отримаєте врослого волосіння як у випадку з бритвою, але ви видалите волосся тільки на поверхні без зачіпання волосяної цибулини. Це означає, що волосся на руках будуть продовжувати рости, і відростання може бути помітно вже на наступний день. З побічних ефектів — подразнення шкіри, почервоніння, висип або серйозна алергічна реакція за типом кропив’янки з великими пухирями. На жаль, крем для депіляції — це «хімія», яку шкіра рук може переносити важко або не переносити зовсім, про що ви швидко дізнаєтесь.

З марок-виробників кремів-депіляторів можна виділити універсальний крем Veet Hair Remover Cream, крем для рук Eveline Just Epil Ultramild Depilatory Cream for Arm, крем для рук і ніг від італійської марки Cera di Cuppa.

Воскові смужки

Видалення воском більш болісно, ??але і більш ефективно для волосся на руках. За допомогою воску віддаляються або пошкоджуються волосяні цибулини, і, з часом, якщо волосся і почнуть рости, вони стають більш тонкими, блідими і менш помітними. З побічних ефектів — вростання, якого можна спробувати уникнути скрабуванням обробленої області, а також алергічна реакція з висипом. Роздратування може трапитися як на віск у складі смужок, так і безпосередньо на механізм впливу, тим більше, якщо шкіра не підготовлена, ще не розпарена, і волоски видаляються важко.

Воскова депіляція для рук — це скоріше депіляція для ледачих, оскільки для неї потрібно лише купити смужки і видалити волосся, чекаючи збереження гладкої шкіри на довгий час. У реальності ж цей спосіб часто розчаровує тих, хто видаляє волосся на руках, і вони шукають оптимальну альтернативу, дієву з меншою кількістю побічних ефектів.

Шурагінг

Видалення волосся цукровою пастою — сучасна і більше ефективна альтернатива депіляції воском. Шугарінг з успіхом застосовується навіть на таких чутливих ділянках як інтимна зона, тому для рук він підходить набагато більше воску. Цукрову пасту можна приготувати вдома самостійно або відправитися в салон на процедуру професійного шугарінга.

Волосся після цукрової депіляціі не вростають, шкіра не дратується і є шанси сповільнити ріст волосся, зробивши його тонким і малопомітним.

Лазерна епіляція рук

Видалення волосся лазером дуже ефективно особливо для темного і жорсткого волосся. Для якісного видалення волосся потрібна довжина як мінімум 3-5 мм, оскільки лазерний промінь вражає власний стовбур, впливаючи на пігмент меланін, поступово руйнуючи волосяну цибулину. Сеанс лазерної епіляції рук займе близько 40 хвилин, для повного видалення знадобиться курс до 5-10 сеансів.

Лазер не рекомендується застосовувати при засмаглій шкірі.

Фотоепіляція рук

Фотоепіляція руйнує волосяну цибулину за допомогою спалаху імпульсного світла. На відміну від лазера, якому потрібні більш довгі волоски для ефективного видалення, при фотоепіляції дуже довге волосся бажано підрізати, щоб деструкція припадала не так на власний стовбур, а цілеспрямовано на цибулину.

Охолоджуючий гель наноситься на шкіру перед процедурою, він приймає на себе теплову енергію і оберігає від опіку. Фотоепіляцію рук краще робити взимку, адже влітку ця область відкрита для сонця, що може викликати гіперпігментацію. Курс може зажадати до 8-10 процедур.

Елос-епіляція

Елос-епіляція поєднує в собі властивості лазерної, фото- та електроепіляції, впливаючи на волосся комбінацією трьох видів енергії. Це дозволяє скоротити курс видалення волосся і знизити кількість побічних ефектів.

Елос-епіляція рекомендується для усунення волосся на руках, особливо вона рекомендована жінкам з жорстким волоссям, яким доводиться вдаватися до різних видів видалення волосся, які дають короткочасний результат з масою побічних ефектів.

Особливості видалення волосся на руках апаратними методиками

Апаратні методики видалення волосся на руках більш ефективні, але вимагають уважності і не терплять зневаги. Перед будь-якою процедурою не можна засмагати, краще утриматися від інших методик видалення волосся. Якщо ви деякий час тому намагалися позбутися рослинності бритвою, восковими смужками або освітлювали волосся лимонним соком або перекисом, вам доведеться почекати кілька тижнів, щоб шкіра повністю зажила і волосся було готове до нового видалення. Після будь-якої з процедур протягом двох-трьох тижнів не можна засмагати і піддавати шкіру розпарюванню, купатися у морській солоній або хлорованій воді басейну.

Протипоказаннями до апаратних методик служать вагітність і лактація, гіперпігментація, гострі та хронічні захворювання в активній стадії, інфекційні ураження, подразнення шкіри в місці передбачуваної обробки, герпес, онкологія, наявність кардіостимулятора.

Курс кожної з апаратних методик може займати до десяти процедур, між якими робиться перерва від декількох днів до декількох тижнів. У перервах не можна самостійно видаляти відростаючі волоски — залиште це рукам професіонала.