додому Сім'я та стосунки

Як жити з задоваленням?

5358

Психологи впевнені: жаль про минуле і тривоги про майбутнє заважають нам насолоджуватися справжнім життям. Давайте вчитися жити тут і зараз, щоб отримувати задоволення від кожного прожитого дня.

Спробуйте підрахувати, скільки часу ви витрачаєте щодня на роздуми з серії «Ось якби я тоді вийшла заміж не за Петю, а за Вадика …» або «Що я буду робити, якщо Петя мене кине?» Ви не можете змінити минуле і не можете передбачити майбутнє. Потрібно навчитися фокусуватися на цьому, тоді життя заграє новими фарбами.Як жити з задоволенням

«Жити справжнім» зовсім не означає «не будувати плани на майбутнє».

Ці проекти повинні бути:

а) реально здійсненними,

б) заплановані на найближче майбутнє.

Не варто витрачати час, мріючи про те, як через три роки, розрахувавшись з кредитом за машину, ви зможете зробити сучасний ремонт в квартирі. Це не проект, а прожект, в дусі гоголівського Манілова: «Як добре б / Те б, якби раптом від будинку провести підземний хід …»

Проект – це чітке розуміння того, де ви візьмете необхідні ресурси (знайдете підробіток, влаштуєтесь на більш високооплачувану роботу), і готовність зробити перший крок не коли-небудь в міфічний понеділок, а вже завтра або ще краще – прямо зараз. Прожекти приносять відчуття гіркоти і розчарування через нездійснених бажань, а проекти – почуття задоволення від досягнутих цілей.

Робота над помилками

Курс на «тут і зараз» не означає, що ви не повинні витягувати уроки з колишніх помилок. Тільки робити це краще за гарячими слідами. Приблизно так: зробили помилку – по можливості виправили наслідки – проаналізували причини – зробили висновки, як не допускати подібних промахів в майбутньому, – перестали себе мучити. Десь між третім і четвертим кроком можуть йти факультативні пункти «поплакалась чоловікові / мамі / подрузі» і «випила N келихів вина з горя». Якщо вам захочеться зайвий раз дорікнути себе за минулі помилки, повторюйте чарівну фразу: «В той момент у мене не було достатньо досвіду і знань, щоб вчинити інакше, зате в майбутньому я не оступлюсь».

Як не відкладати неприємні справи на потім

Якщо на вас очікують неприємні справи: похід до стоматолога чи розмова з чоловіком про те, куди поділися гроші, відкладені на відпустку, і ви на сто відсотків упевнені, що не вдасться уникнути «екзекуції», не відкладайте неминуче. Тоді і зуби будуть міцніше, і в стосунках з чоловіком буде більше ясності. Якщо ви станете відтягувати неприємний момент, то на ваші плечі ляже подвійне психологічне навантаження: до стресу від неприємностей додасться занепокоєння від очікування цих самих неприємностей.

Вимкніть «автопілот»

Ви звикли вийти з дому о восьмій ранку і прокинутися о дев’ятій уже на роботі з чашкою кави в руках? Ми часто виконуємо звичні дії на автопілоті, думаючи про своє і не помічаючи, що відбувається навколо. Спробуйте прокинутися і подивитися по сторонам. Тоді ви, може бути, помітите, що недалеко від вашої роботи відкрилося нове кафе, в улюбленому торговому центрі зараз йде гігантська розпродаж, а в квартиру на другому поверсі в’їхав новий сусід, холостий і симпатичний. Ви здивуєтеся тому, скільки цікавих і приємних відкриттів чекає вас, варто тільки перейти з «автопілоту» на «ручне управління».

Дізнайтесь більше:

Приємні дрібниці

Почніть з дрібниць: поставте будильник на десять хвилин раніше, щоб не відразу підхоплюватися з ліжка, а трохи повалятися, звикаючи до думки, що попереду вас чекає повний подій день.

По дорозі з роботи присядьте на лавку в парку і поспостерігайте, як грають маленькі діти. Поверніться трохи раніше з обідньої перерви і, поки нікого немає в офісі, неспішно випийте чашку чаю, смакуючи кожен ковток. Такі моменти спокою, самотності і повного релаксу допоможуть налаштуватися на неквапливий темп. Пам’ятайте: поспіх не завжди допомагає зробити більше, зате він частенько заважає зосередитися і отримувати задоволення від маленьких радощів життя на зразок смачного чаю або теплого сонячного дня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут