додому Поради

Традиції Нового року

Новий рік — свято, яке люблять усі, незалежно від віку. Його чекають з нетерпінням, адже саме новорічна ніч оповита особливою атмосферою. Традиції Нового року беруть свій початок в далекому минулому, і за багато років вони мало змінилися.

26-12-14-foto-600x400-1

Історія свята

Традиція святкувати Новий рік з’явилася ще в Стародавній Русі і до XV в. його відзначали 1 березня. Пізніше він був перенесений на 1 вересня. Ще в ті часи будинки прикрашали ялиновими гілками. А ось ставити деревце в будинках почали набагато пізніше. З часом цей звичай став невід’ємною частиною зимових гулянь. Так тривало до 1918 р, а потім протягом 35 років було заборонено ставити дерево в це свято. У середині XX в. звичай повернувся і благополучно існує до сьогоднішнього дня. Ошатна гарна ялинка стала одним з новорічних символів.

Новий рік — традиції і звичаї

За багато років свято обросло легендами і прикметами, які й допомагають у створенні настрою:

  • багатий і смачний стіл — символ достатку на весь майбутній рік;
  • дарувати подарунки на це свято увійшло в звичку ще з XV ст .;
  • вважається, що потрібно віддати всі борги до 31 грудня року, що минає, в іншому випадку можна весь рік бути без грошей;
  • прийнято новорічну ніч відзначати в обновках, щоб привернути до себе багатство і нові ідеї;
  • якщо зробити в будинку генеральне прибирання і викинути старі поламані речі, то зникнуть хвороби і неприємності;
  • звичка обов’язково в цю ніч пити шампанське прийшла з Франції, також багато загадують бажання, яке повинно збутися;
  • ворожіння також стали частиною свята з давніх часів.

У кожній країні є свої звичаї. Так звичний для нас Дід Мороз в Америці та Англії носить ім’я Санта Клауса, а в Італії дітям подарунки розносить Баббо Натале. У кожній країні свій чарівний персонаж дарує хлопцям радість.

Але, звичайно, в кожному будинку існують сімейні традиції на Новий рік, які роблять свято особливим, а також здатні ще більше згуртувати рідних і близьких.