додому Поради

Контрастний душ: як приймати?

Контрастний душ — ефективна оздоровлююча процедура широкого спектру дії, суть якої полягає в почерговому обливанні гарячою і холодною водою. Такі обливання активують приховані резерви організму, допомагаючи справлятися з багатьма проблемами.

«Контрастний душ має загальнозміцнювальну дію, покращує стан судин і допомагає в боротьбі з деякими захворюваннями.»

25-12-14-foto-600x388-1

Якими корисними властивостями володіє контрастний душ?

Область впливу контрастного душу — це шкіра, а це 20% від загальної ваги тіла. При обливанні водою високої температури відбувається відкриття пір і вимивання продуктів розпаду з організму, при різкій зміні температури до низьких показників вода діє вже на нервові закінчення, пори закриваються і очищення йде на клітинному рівні.

При регулярному проведенні цієї процедури необхідність використання миючих гігієнічних засобів з часом буде зведена до мінімуму. Залежно від типу шкіри — від разового використання на тиждень (для жирної) або місяць (для сухої). Крім того, контрастні перепади температури води дають і інші результати зі знаком «плюс»:

 1. тренують судини і капіляри, роблячи їх еластичними;
 2. на початковій стадії допомагають при вегетосудинній дистонії, гіпертонії і неврозом;
 3. покращують циркуляцію крові і обмінні процеси, а це прямий шлях до омолодження шкіри і навіть втрати ваги;
 4. діють як загартовуюча процедура, активізуючи роботу імунітету.

Як правильно приймати контрастний душ?

Ефективність залежить від регулярності проведення цієї процедури. При виборі такого фізіотерапевтичного методу з оздоровлення свого організму, треба підходити до втілення його в життя розумно. Спочатку контраст температур води не повинен бути надто разючим — організм потрібно «привчити» до води.

Є кілька варіантів підготовки до контрастному душу.

 • Обливання по черзі водою кімнатної температури і приємно гарячою. Часта помилка — довгий перехід до холодних обливань. Ті, хто довго затримується на воді температурою 19-20 градусів, часто починають хворіти. Тому що така вода сприяє вже значному охолодженні тіла, але її температура ще занадто висока, щоб активувати захисні сили організму (терморегуляторні та імунні).
 • 2-4 тижні приймати душ з водою комфортної температури, потім ввести одне контрастне обливання (5-10 секунд), в кінцевому підсумку їх повинно вийти три.
 • Швидкого звикання до процедури не обіцяють. Спочатку (перші 5-6 процедур) більшість людей відчуває дискомфорт.

Алгоритм прийому контрастного душу

Правильно приймати контрастний душ необхідно наступним чином.

 1. Розігріваємо тіло — теплий душ переходить в гарячий (поки комфортно).
 2. Холодне обливання — 20-30 секунд.
 3. Гарячий душ — до хвилини.
 4. Холодний — 20-40 секунд.
 5. Гарячий — до хвилини.
 6. Холодний — скільки витримаєте.

Кілька правил холодного душу

Не можна обливати нерозігріте тіло і стояти під холодною водою до відчуття ознобу. Приймати контрастний душ краще всього вранці після комплексу гімнастичних вправ, і, враховуючи той факт, що це «тренувальна» процедура для організму — 3 рази на тиждень по 5-10 хвилин. Деякі джерела рекомендують не просто стояти під струменем води, а переступати з ноги на ногу.

Починається процедура завжди гарячою (яка не обпалює) водою і закінчується холодною. Перед кожним охолодженням змочуйте обличчя. Голову краще мити окремо без залучення в цей процес — гаряча вода негативно позначається на стані волосся. Після такого душа не витираються, а скоріше розтираються — махровою рукавичкою, жорстким рушником або щіткою.

Кому не можна захоплюватися контрастним душем?

При захворюваннях кровотворної системи, проблемах з серцем і судинами, в період менструації проведення цієї процедури неприпустимо. Новоутворення злоякісного характеру і гострі тромбофлебіти теж не дозволять отримати всю користь від контрастних обливань.