додому Поради

Як самому поставити собі діагноз. Поради американських лікарів

54

У стародавні часи, коли біохімічні та інструментальні методи діагностики були недоступні, лікарі покладалися виключно на зовнішні ознаки хвороби для постановки діагнозу пацієнтам. Уважно спостерігаючи за людиною, вони могли впевнено діагностувати його стан.

Сьогодні медичний діагноз, як правило, ставиться після проходження пацієнтом необхідних аналізів. Однак досвідчені лікарі, як і їхні колеги в давнину, як і раніше широко використовують діагностику, засновану на зовнішніх ознаках. Самим пацієнтам було б корисно знати про деякі з цих спостережень. Ці знання можуть допомогти їм краще зрозуміти свій стан і чітко повідомити про свої симптоми під час медичної консультації, що значно полегшить зусилля лікаря щодо лікування.

Ось список деяких ознак захворювання, запропонованих американськими лікарями.

Нога. Багато людей, особливо люди похилого віку, відчувають біль в ногах, яка часто виникає через величезну щоденної навантаження на них. Відзначаючи, де ця напруга найбільш виражена, ви можете отримати уявлення про зміни, що відбуваються у вашому організмі.

Наприклад, тверда мозолиста “підкова” по краях п’ят, особливо з тріщинами, може вказувати на проблеми з суглобами або загальним станом опорно-рухового апарату. Жорстка шкіра на зовнішніх краях обох п’ят вказує на проблеми з хребтом, тоді як на внутрішній стороні, біля склепіння стопи, це може бути ознакою необхідності перевірити кишечник. Груба шкіра на внутрішніх краях великих пальців ніг повинна спонукати до відвідування ендокринолога для перевірки щитовидної залози.

Набряклі литки і щиколотки зазвичай вказують на надлишок води в організмі, що, в свою чергу, вказує на проблеми з нирками або серцем. Однак набряки можуть також виникати в результаті тривалого сидіння або стояння (як, наприклад, у перукарів). У таких випадках зміна положення тіла кожні півгодини і виконання легких вправ можуть полегшити набряк і зменшити статичне навантаження на опорно-руховий апарат. Також корисно перерозподіляти тиск на стопи, пересуваючись навшпиньки, по зовнішньому і внутрішньому краях стоп і роблячи масаж підошов. Це активізує численні біологічно активні точки на стопах, пов’язані з усіма внутрішніми органами. Якщо дозволяє стан серцево-судинної системи, робіть своїм ногам розумну фізичне навантаження: більше ходіть пішки і користуйтеся сходами замість ліфтів.

Шкіра. Як найбільший орган людини, шкіра може багато розповісти про здоров’я людини. Суха, лущиться шкіра вказує на нестачу вітамінів А або В, в той час як білі плями можуть свідчити про дефіцит різних вітамінів, включаючи З, а також можуть бути ознакою захворювань щитовидної залози або розвивається діабету.

На шкірі легко утворюються синці навіть від найменшого тиску, тому необхідна консультація фахівця з хвороб крові, оскільки гематоми можуть вказувати на анемію та інші порушення системи кровообігу.

Носа. Червоні прожилки на кінчику носа часто пов’язані з вживанням алкоголю, але вони також можуть вказувати на проблеми з серцевим м’язом. Червоний кінчик носа може свідчити про проблеми зі шлунком і дванадцятипалою кишкою, тоді як білий кінчик може сигналізувати про проблеми з кровообігом.

Червонувато-коричневі нігті можуть свідчити про захворювання нирок. Товста шия часто супроводжує зоб-захворювання щитовидної залози, пов’язане з дефіцитом йоду.

Очі, які часто називають вікнами в душу і тіло, можуть багато розповісти про здоров’я людини. Навіть без спеціального іридологічного обладнання зовнішній вигляд очей може дати уявлення про стан здоров’я. Ясні, яскраві очі з виразним малюнком райдужної оболонки зазвичай означають гарне здоров’я. Почервоніння або помутніння райдужної оболонки можуть сигналізувати про проблеми з печінкою, тоді як набряк верхніх і нижніх повік може свідчити про проблеми з серцем, нирками або гінекологічними захворюваннями.

Втрата слуху може свідчити про різні проблеми, не пов’язані з вухами. Погіршення слуху часто виникає при гіпертонічній хворобі, шийному остеохондрозі, захворюваннях нирок і головного мозку та інших.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар