додому Дієти і харчування

Каскадне голодування

2255

Найефективніший засіб позбавитися від зайвих кілограмів – це не додавати нових і боротися зі старими. Щоб організм в досить швидкому темпі самостійно ліквідував власні жирові запаси, і було придумано каскадне голодування.

“Каскадне голодування – один з видів науково схвалених дієт, коли” голодні “дні чергуються днями, в які дозволено їсти рослинну їжу.

25-12-14-foto-600x368-1

Як працює метод?

Енергія в нашому організмі з’являється за рахунок спалювання певної кількості калорій, які потрапляють в нього разом з їжею. Але якщо кількість цих калорій набагато більше норми, а їжа залишається не переробленою, то організм може перестати їх спалювати, а відкласти “на чорний день”. Так з’являються зайві сантиметри в районі талії, жирові відкладення на руках, стегнах, сідницях.

Щоб тіло самостійно спалило ці відкладення і використовувало енергію відкладених “на потім калорій” рекомендується зменшувати обсяги споживаної їжі і збільшувати навантаження. При голодуванні цей ефект проявляється не поступово, за 3-5 місяців, а відразу – ще під час застосування дієти.

Каскадне голодування дає ефект завдяки створенню стресової ситуації для організму, коли він починає в прискореному темпі переробляти свої ж тканини – починаючи з жирових запасів. Дні голоду чергуються з днями суворої дієти. Якщо в перші можна не їсти, не пити, то в другі дозволяється приймати невеликий об’єм рослинної їжі і вживати трав’яні чаї. На певному етапі голод викликає ендогенну кризу – той самий стрес, який починає відлік переробки організмом власних тканин. Але ця жорстока процедура не триває довго – наступають “неголодні” дні.

Підготовка до голодування

Каскадне голодування для схуднення рекомендується застосовувати лише після дозволу лікаря, і до того ж переходити до нього різко не варто. Саме по собі голодування – це сильний струс організму. Якщо при цьому у вас вже раніше спостерігалися хвороби шлунка, порушення травлення, а також є хронічні захворювання серця, печінки, нирок, то вони обов’язково активізуються в “голодні” дні. Крім цього, не рекомендовано каскадне голодування, як і будь-яке голодування взагалі, людям, хворим на цукровий діабет або тим, хто страждає від зниженого тиску.

Щоб підготувати організм до майбутніх поневірянь та перевести його на сухий раціон поступово, слід провести наступні процедури:

  • За 3 тижні до голодування перейти на рослинну їжу, повністю відмовитися від м’яса (можна залишити трохи риби, яєць і молочних продуктів, але їх доза повинна бути дуже мала). Виключити з раціону все солодке, в тому числі і просто цукор. Почати солити їжу менше.
  • За 2 тижні повністю відмовитися від вживання тваринних жирів, солі; робити порції хоча б на пару ложок менше, постаратися не вживати їжу пізно ввечері та вночі.
  • За 1 тиждень до голодування почати скорочувати свої порції на 50-70%, звикати їсти мало, не їсти після 6 вечора.

Як голодувати?

Звикнувши вживати менше їжі і перейшовши на рослинний раціон, організм набагато легше сприйме саме каскадне голодування. Схема його досить проста, але краще розписати його складові цикли в календарі, щоб не збитися.

Стандартний різновид голодування – це день без їжі і води і день на рослинній їжі. Далі чергуються два дні голоду і два “неголодних” дні, далі знову по одному. Дієта закінчиться, коли пройде 5 голодних проміжків.

Важливо враховувати, що голодні дні виключають не просто питво води – вони накладають заборону на будь-який з нею контакт. Тобто виключається прийом ванн, миття посуду, приготування і навіть чищення зубів. Втім, 1-2 дні заради справи ж можна і потерпіти.

Якщо боїтеся, що не витримаєте настільки суворої дієти, цикли можна змінити в сторону “неголодних” днів. У такому випадку голодувати доведеться 5 днів, між кожним з них буде по черзі проміжок в 1, 2, 3 і, нарешті, 4 дні з їжею.

Насправді цикли можна комбінувати виходячи з особистих потреб організму, головне – дотримуватися заздалегідь розробленого графіка і основне – не вживати воду в голодні дні.

Закінчення голодування

Результатом багатьох дієт є скарги на те, що вага “повернулася” дуже швидко. У випадку з каскадним голодуванням такий варіант буде фізично неможливий: якщо після виходу з настільки суворої дієти ви відразу візьметеся за торти і курячі окости, вас просто відвезе швидка. Одна з ключових особливостей даного методу схуднення – правильний вихід з дієти, який здійснюється поетапно.

Після закінчення дієти:

1. Починайте пити трав’яні чаї та відвари, не переходячи до їжі взагалі. Протримаєтеся так хоча б з півдня.

2. Прийміть ванну. Вживання будь-якої їжі після каскадного голодування заборонено до проходження водних процедур.

3. Почніть вживати рідку, насичену білком нескладну їжу. Перші 2-3 дні після голодування складіть раціон з курячого бульйону, кефіру, йогурту, нежирної і несолодкої сирної маси.

Зрозуміло, що ні під час підготовки, ні під час самого голодування не можна палити або вживати алкоголь. Ці звички найкраще зберегти і після виходу з дієти.

Ефект втрати ваги від каскадного голодування невеликий (особливо якщо порівнювати з витраченими зусиллями). За відгуками, можна втратити від 4 до 8 кг зайвої маси за весь період підготовки і самого голодування. Це залежить і від початкового ваги, і від здібностей організму. Але незаперечний плюс методу – це можливість таким способом добре очистити організм і налагодити обмін речовин. До того ж скинуті кілограми після дієти до вас вже не повернуться.