додому Поради

Як правильно пити зелений чай — звід негласних правил

Зелений чай — це один з найкорисніших напоїв. Він запобігає розвитку атеросклерозу, обмежує розмноження бактерій в порожнині рота, захищає шкіру від дії ультрафіолету, допомагає схуднути, стабілізує рівень цукру в крові, уповільнює зростання ракових пухлин — і це ще далеко не повний перелік його корисних властивостей. Як правильно пити зелений чай?

25-12-14-foto-600x452-1

Коли краще пити зелений чай

У день можна випивати дві-три чашки зеленого чаю, так що ви можете пити його протягом усього дня. Однак якщо вибирати найкращий час доби для чашечки чаю, то це, звичайно, ранок. Зелений чай містить значну кількість кофеїну, і він може стати корисною заміною звичної ранкової кави. До того ж, зелений чай особливо корисний вранці за рахунок того, що він стимулює метаболізм, а значить, ваш організм протягом дня буде активно переробляти те, що ви їсте, і швидше спалювати жири.

Тим, хто п’є зелений чай для схуднення, рекомендується пити його за 20-30 хвилин перед прийомом їжі. Він викликає відчуття насичення, що дозволяє людині з’їдати менше, ніж зазвичай.

Який зелений чай краще пити?

По-перше, краще відразу відмовитися від бутильованого зеленого чаю. У ньому є корисні речовини, але до його складу також входить велика кількість цукру, консервантів, ароматичних і смакових добавок, іноді — барвників. Якщо вам подобається в спекотну погоду пити холодний зелений чай, приготуйте його самостійно — це зовсім неважко.

По-друге, пам’ятайте, що зелений чай зберігає всі свої корисні властивості не так вже довго. Чай в пакетиках, який зберігається у вас в шафі вже два чи три роки, навряд чи можна назвати дуже корисним (втім, зелений чай в пакетиках краще взагалі не купувати). У Японії, де, як відомо, знають толк в чаї, термін придатності зеленого чаю зазвичай складає всього шість місяців. Намагайтеся вибирати зелений чай, який був упакований всього кілька місяців тому. Після того, як упаковку із зеленим чаєм відкрили, його потрібно використовувати протягом двох-трьох місяців. Ви самі можете помітити, як колір чаю у відкритій упаковці починає змінюватися вже через кілька тижнів — це є результатом впливу кисню.

Купуйте зелений чай першого врожаю в році. Урожай з чайного куща, або камелії китайської, збирають три-чотири рази на рік. І хоча чай будь-якого врожаю може дуже смачним, доведено, що в зеленому чаї першого врожаю міститься більше корисних речовин.

Щоб дізнатися, який саме чай ви купуєте, дивіться на дату упаковці (перший урожай збирають навесні).  Серед різних сортів зеленого чаю важко вибрати однозначно кращий (чи гірший).

Сорт ганпаудер (порох). Цей чай в сухому вигляді схожий на маленькі горошинки, які розкриваються в гарячій воді. Має трохи гіркуватий смак, містить велику кількість антиоксидантів, особливо корисний при захворюваннях ясен і зубів.

Сорт банча має більш виражений, терпкий смак. Це один з найменш дорогих сортів зеленого чаю, які виробляються в Японії. У порівнянні з іншими видами зеленого чаю, він містить найменше кофеїну, тому він найкраще підходить людям з підвищеною чутливістю до кофеїну. При цьому в ньому міститься велика кількість поліфенолів, які пов’язують з більшою частиною корисних властивостей зеленого чаю.

Китайський зелений чай — в даному випадку не вказівка ??на походження чаю, а назва його сорту. Цей чай має більш м’який смак і аромат, ніж ганпаудер і банча, але не поступається їм за цілющими властивостями.

Сорт верес, або сенча — зелений чай з Японії, що відрізняється вишуканим ароматом і більш високою вартістю, ніж у трьох попередніх сортів. Він володіє натуральним солодким смаком, але щоб «розкрити» його, температура води для заварки повинна бути близько 70 градусів Цельсія. Саме цей чай в Японії найчастіше подають, зустрічаючи гостей.

Сорт маття. Цей зелений часто використовується в традиційних японських чайних церемоніях. Маття — це подрібнений в порошок зелений чай, який всипають в гарячу воду і помішують бамбуковим віночком, перш ніж подавати його на стіл. З маття можна не тільки заварювати чай, а й робити випічку, морозиво, та інші страви.

Сорт гекуро — один з найдорожчих сортів зеленого чаю, який можна знайти далеко не в кожному магазині. Має солодкуватий смак і аромат. Листя для виготовлення цього чаю збирають ранньою весною, і обробляють їх дуже швидко — в середньому, всього двадцять секунд. Цей чай можна заливати окропом; в більшості випадків використовується вода температурою 60-70С, а іноді — лише 40С.