додому Краса і здоров'я

Як зберегти здоров’я мозку?

1303

Раніше вчені вважали, що на мозок людини не впливає наше харчування. Пояснювали це тим, що харчові речовини не проникають з крові в мозок. Проте зараз всі визнають велике значення поживних речовин для мозку. Тому нам важливо розуміти, як можливо зміцнити пам’ять, харчуючись правильно.

Кровоносні судини мозку складаються з клітин, розташованих недалеко один від одного. Це не дозволяє великим молекулам вийти за їх межі. Так підтримується хімічний баланс. 

Вчені з’ясували механізм впливу їжі на функції мозку. Наприклад, роль речовин, що впливають на здоров’я в цілому. Це антиоксиданти (наприклад, вітаміни С, Е) і речовини, що запобігають запаленню (наприклад, риб’ячий жир, аспірин). Справа в тому, що мозком людини використовується велика кількість енергії. Якщо в стані спокою мозок споживає десять відсотків кисню тіла, то в процесі розумової діяльності мозком використовується більше п’ятдесяти відсотків.
03-11-14-foto-poradnica600x450-1

Вільні радикали – винуватці старіння мозку

У процесі використання клітинами мозку кисню спалюються поживні речовини, і виходить енергія. Побічними продуктами цього процесу є вільні радикали. Це дуже динамічні молекули, що мають неповний комплект електронів. Молекули намагаються вільні місця наповнити. При цьому віднімаються електрони інших молекул.
В результаті пошкоджуються інші клітини. Це – окислювальний стрес, який вважається головним винуватцем процесу старіння. Вільні радикали утворюються під впливом несприятливих умов: забруднення навколишнього середовища, активного ультрафіолету, радіації.
У молодих людей вільних радикалів, антиоксиданти нейтралізують (інші молекули). Ця програма ремонту клітин закладена природою. Однак з роками антиоксиданти вже не справляються з величезною масою вільних радикалів. Пошкоджуються все більша кількість клітин мозку.

Запалення як фактор старіння мозку

При будь-яких фізичних ушкодженнях нашого тіла білими кров’яними тільцями відразу виявляється допомога для ремонту цих пошкоджень. Але при цьому відбуваються супутні руйнування, Нерідко відбуваються пошкодження і сусідніх, здорових клітин. А коли є хронічне запалення, ці ушкодження посилюються. Це приводить, у кінцевому рахунку, до пошкодження клітин мозку та припинення їх роботи.
При тривалому запаленні, пов’язаному з неправильними хімічними процесами, надмірними стресами і так далі, можливо виникнення серцевих хвороб Альцгеймера і так далі.
Чи ми можемо врятувати наш мозок з допомогою прийому антиаксидантів і протизапальних засобів, вступивши в середній вік? В середньому віці, якщо правильно харчуватися, можна допомогти собі.

Їжа для мозку

Антиоксиданти допоможуть захищатися від руйнівників наших клітин, заблокувавши процеси окислення і нейтралізуючи руйнівні процеси. Вільні радикали стають нешкідливими, віддавши атиоксидантам свій електрон.
[youtube]feEsOwfXk4w[/youtube]