додому Вагітність і діти

Яблука при вагітності

4519

При дотриманні рекомендованих доз, всі фрукти і ягоди несуть користь для організму не тільки вагітної жінки, але і її плоду. Яблука для вагітних рекомендуються більшістю лікарів – гінекологів. Саме з допомогою даних плодів можна оздоровити організм у всіх органах і системах.

У яблуках міститься величезна кількість корисних вітамінів, мікроелементів і макроелементів. В них є: лимонна і яблучна кислоти, калій, залізо, магній, марганець, сірка, фосфор, дубильні речовини, пектинові речовини.

 Вживаючи яблука в сирому вигляді, ви сприяєте активному виділенню шлункового соку. Після вживання сирих яблук через двадцять – тридцять хвилин рекомендується прийняття їжі.

Pregnancy nutrition

Вживання печених яблук стимулює виділення травного соку. Яблука в запеченому вигляді покращують перистальтику кишечника, крім того, це відмінна дієтична добавка в період вагітності. Насіння яблук містять в собі йод. Щоб задовольнити добову потребу організму в йоді і поліпшити роботу ендокринної системи, досить проковтнути п’ять – сім яблучних зерняток.
У свіжих салатах буде відмінною добавкою яблучний оцет, який багатий калієм, і поліпшує перетравлювання зелені в шлунку.

Корисні властивості яблук для вагітних

Насамперед, яблука покращують травлення, стан шкіри, а їх клітковина очищає організм від шлаків.
Оскільки в яблуках міститься вітамін А, вживання їх при вагітності буде сприяти зміцненню кісток і зубів, а також стабілізації обміну речовин. Вітамін А уповільнює процес старіння організму, а в період вагітності ще й допомагає йому справлятися з інфекційними захворюваннями, оскільки підтримує і зміцнює імунну систему.
Вітамін В1 не має здатності до накопичування в організмі, а тому важливо отримувати щодня в потрібних кількостях, з їжею. Саме яблуко є для цього незамінним фруктом. Дефіцит вітаміну В1 може призвести до розладу центральної нервової системи, що не припустимо в період вагітності.
Вітамін В3 і вітамін РР, що містяться в яблуках розширюють судини, що допомагає впоратися з головними болями, особливо мигренного характеру в період вагітності.
Яблука багаті вітаміном С, причому цього вітаміну в яблуці більше ніж апельсин або лимон. Крім того, вживання яблук не викликає алергії плоду, у той час як вживання апельсинів нерідко призводить до народження дитини з вже з алергічною висипкою.

Дозування у вживанні яблук при вагітності

Найбільш оптимальним для організму людини, в тому числі для вагітної жінки, вживанням яблук є чотири середнього розміру плоду в добу.
Крім того, при вагітності обов’язково слід урізноманітнити свій раціон харчування  іншими сезонними фруктами або ягодами. Але, важливо пам’ятати. Що після їжі їх їсти не слід. Найкраще свіжі фрукти, особливо яблука, вживати за півгодини до основної їжі.
Після їжі, яблуко залишиться в шлунку, а не проходить в кишечник. В шлунку під дію ферментів воно почне бродити і втратить всі свої корисні якості.
03-11-14-foto-poradnica600x442-1

Найбільш корисні сорти яблук для вагітних

Як всім відомо, яблука бувають червоних, жовтих і зелених сортів. Саме зелені яблука вважаються найбільш корисними, особливо в період вагітності. Зелені сорти яблук зазвичай володіють найбільшою кількістю вітамінів, найменшою кількістю цукру. Крім того, в зелених яблуках більше заліза, ніж в інших сортах. І вони не викликають алергічних реакцій.
Всі корисні яблучні речовини концентруються під шкіркою яблука, тому вживати плоди потрібно не очищеними. Єдиним показанням до очищення яблук може бути діагностований коліт у вагітної жінки. В даному випадку, шкірка може викликати здуття живота і спровокувати приступ коліки.
Якщо ж у жінки діагностовано інші кишкові захворювання і проблеми, особливо в зимовий період рекомендується вживати яблука в печеному вигляді.

Сік зі свіжих яблук при вагітності

В свіжовичавленому соку яблук максимально високий вміст вітамінів і мікроелементів, але важливо пам’ятати, що рівень корисності соку значно знижується вже через півгодини після віджимання.
Тому при вагітності яблучний сік слід вживати відразу після віджимання фруктів.
Не варто вживати соки з яблук, куплені в магазині. Як правило, ці соки містять велику кількість консервантів. А вони (консерванти) можу негативно вплинути на внутрішньоутробний розвиток плода вагітної.
Яблучний свіжовижатий сік можна вживати при вагітності два рази в день по склянці. Ця доза забезпечить організм і майбутньої матері, і її плоду, нормальною кількістю вітамінів і мікроелементів.
Яблучний сік буде стимулювати рухову активність внутрішньоутробного плода, що сприяє нормальному розвитку серцево-судинної і м’язової систем дитини.