додому Краса і здоров'я

Що таке ЕЛОС-епіляція?

2685

Якщо задати будь-якій жінці питання, що їй треба для щастя, то список, звичайно ж, очолять такі пункти, як мирне небо над головою, здоров’я всіх близьких, щасливе майбутнє дітей, але якимось пунктом цього переліку обов’язково буде і бездоганна зовнішність. Але ось що мається на увазі під бездоганністю зовнішності?

Звичайно ж, тут будуть і пишне волосся, гарна фігура, і шовковиста шкіра без непотрібної рослинності, адже волосся, які ростуть не на голові, завжди вважалися недоліком і їх завжди намагалися видалити.
Видалення непотрібного волосся, яке зараз називається епіляцією, відомо дуже давно, задовго до нашої ери. Зрадницькі волоски віддалялися за допомогою цукрової маси, за допомогою розтопленого воску, вищипувалися, збривалися, поки в результаті розвитку сучасних технологій не з’явилися електроепіляція, епіляція, лазерна епіляція й інші технології, які дозволяють забезпечити шкірі необхідне досконалість.
04-11-14-foto-600x332-4

ЕЛОС-епіляція – революційний крок в естетичній медицині

Останнім часом все більш популярною стає ЕЛОС-епіляція. Однак що ж це таке і які технології лежать в основі цього методу?
Сама назва утворена від скороченого словосполучення «електрооптичний синергізм» і має на увазі використання для епіляції енергії двох методів – електричного і оптичного. При проведенні цієї процедури небажані волоски видаляються за допомогою спеціальної високотехнологічної апаратури, яка впливає на зростаючий волосок за допомогою і світлової енергії (високочастотного світлового імпульсу), і струму високої частоти (радіохвильова енергія) одночасно.
Цей спосіб ЕЛОС-епіляції об’єднав в собі два потужних впливу, що і дозволяє отримати дуже хороший результат: результати спостережень дозволяють зробити висновок, що після такої процедури небажані волоски видаляються практично назавжди чи, принаймні, на дуже тривалий час. Така ефективність методу і такий результат забезпечується комплексним (синергетичним впливом на волосяний фолікул, що гарантує його руйнування, внаслідок чого зростання небажаного волоска припиняється.
[youtube]5x-nf0Bc-Mg[/youtube]
Дуже важливо, що при ЕЛОС-епіляції не зачіпаються клітини шкірних покривів – саме це робить процедуру гіпоалергенною і абсолютно безпечною, тобто будь-які алергічні реакції повністю виключаються, точно так само, як виключається і ймовірність будь-яких ускладнень. Крім того, дуже важливо, що процедура абсолютно безболісна.
Увага! Безперечною перевагою і гідністю ЕЛОС-епіляції вважається те, що процедура активно стимулює процес вироблення організмом власного еластину і забезпечує активний синтез колагенових волокон, які необхідні для здоров’я і досконалого вигляду шкіри.
Таким чином, ЕЛОС-епіляція цілком справедливо вважається найбільш досконалою технологією в естетичній медицині і навіть революційним кроком у цій галузі.

Переваги ЕЛОС-епіляції 

Використання для епіляції електрооптичної синергії – це об’єднання ефектів впливу радіохвиль (радіохвильової енергії (RF)) і світлових хвиль певної довжини (світлової енергії (IPL)). Саме така взаємодія забезпечує ефективність і безпеку цієї сучасної і швидкої процедури, яка дозволяє безболісно зруйнувати структуру непотрібного волоска і назавжди надійно і повністю припинити його зростання.
Серед безперечних переваг цього методу фахівці у галузі естетичної медицини і клієнти косметологічних клінік відзначають його деякі суттєві особливості.
Перш за все, в результаті процедури ЕЛОС-епіляції волосяний фолікул руйнується повністю.
Дуже важлива особливість цього виду епіляції – можливість видаляти не тільки темні волоски, але і світле волосся, включаючи пушкове волосся на верхній губі, що часто являє собою чималу проблему, а також можливість епіляції в зоні бікіні.
[youtube]gFL0J_JMxLA[/youtube]
Не менш важливо, що ЕЛОС-епіляція підходить для шкіри будь-якого типу, включаючи тонку, суху і схильну до подразнень і запалень шкіри.
Істотне значення має і те, що при проведенні процедури ЕЛОС-епіляції і після неї до мінімуму зводиться будь-який ризик появи порушень пігментації шкірних покривів і ризик будь-яких опіків. Для пацієнтів дуже важливо таку перевагу, як комфортність проведення процедури, і те, що ця процедура не займає багато часу.
Проведення курсу процедур ЕЛОС-епіляції зводить можливість зростання небажаних волосків до мінімуму, проте саме на це слід звернути особливу увагу – максимальну ефективність гарантує саме повний курс процедур.
Увага! Існують клінічні підтвердження того, що процедуру ЕЛОС-епіляції покращує стан шкіри і навіть її ознаки: шкіра, яка зазнала процедуру ЕЛОС-епіляції, стає більш пружною, гладкою і ніжною.
Багато пацієнтки відзначають як безсумнівна перевага можливість засмагати, проте в кожному окремому випадку з приводу можливості засмаги слід проконсультуватися з лікарем, який проводив процедуру.

Як підготуватися до процедури ЕЛОС-епіляції?

Хоча ЕЛОС-епіляція вважається ефективною і безпечною процедурою, однак до неї необхідна певна, хоч і мінімальна, підготовка.
Відомо, що ЕЛОС-епіляція досить ефективна для шкіри будь-якого типу і засмага не вважається протипоказанням для проведення цієї процедури. Проте фахівці не рекомендують проводити будь-які процедури на шкірі зі свіжим засмагою, включаючи і ЕЛОС-епіляцію.
Навіть якщо ймовірність негативних наслідків зведена до мінімуму, то навіщо піддавати себе навіть примарній небезпеці, якщо в цьому немає особливої необхідності? Таким чином, фахівці радять не піддавати шкіру дії ультрафіолетових променів, включаючи природні сонячні промені або засмага в солярії, приблизно протягом двох тижнів до запланованої процедури.
За два тижні до передбачуваної ЕЛОС-епіляції вкрай не рекомендується проводити такі процедури, як глибокий хімічний пілінг, а також будь косметологічні ін’єкційні процедури.
Фахівці в області ЕЛОС-епіляції радять за кілька днів до проведення процедури (за два-три дні) збрити волосся на тих ділянках шкірного покриву, де планується проводити процедуру ЕЛОС-епіляції. Це пояснюється тим, що волосся, які планується видалити, не повинні мати довжину більше двох міліметрів, тому що при більш істотній довжині енергія випромінювання буде в значній мірі поглинатися самим волоском, а до фолікула, на який якраз і потрібно впливати, енергії дійде значно менше.
Однак у будь-якому випадку вичерпну інформацію про необхідну підготовку до процедури ЕЛОС-епіляції слід отримати у лікаря-косметолога на попередньому консультативному прийомі.
04-11-14-foto-600x399-3

Як проводиться процедура ЕЛОС-епіляція?

Безумовно, лікар-косметолог на попередньому консультативному прийомі пояснить принципи процедури ЕЛОС-епіляції і розповість про всі її основні етапи. Проте будь-який пацієнт прагне мати деякі попередні уявлення про те, що його чекає під час проведення будь-якої процедури, в тому числі і цього виду епіляції.
Під час процедури ЕЛОС-епіляції очі пацієнта повинні бути захищені темними окулярами від можливого надмірного світлового впливу.  Перед початком процедури ЕЛОС-епіляції лікар обов’язково ретельно продезинфікує ділянки шкіри, на яких планується проведення процедури.
Насамперед, до того, як почати процедуру, на ділянку шкіри, де планується видалення небажаних волосків, наноситься спеціальний гелевий склад, який покращує провідність шкіри і полегшує променів доступ до фолікул, який необхідно зруйнувати для запобігання росту волосся.
Тільки після нанесення на шкіру спеціального гелю починається вплив безпосередньо на проблемну ділянку шкіри, де є небажані волоски. Дія проводиться за допомогою спеціального аплікатора, однак аплікатор до шкіри не повинен торкатися, а знаходиться на певній, хоч і мінімальній, відстані.
Під час проведення процедури ЕЛОС-епіляції пацієнт повинен відчувати легке поколювання, що свідчить про те, що волосяні фолікули отримують певну дозу променевого впливу для руйнування фолікулів небажаних волосків.
Фахівці в області ЕЛОС-епіляції, беручи до уваги клінічний досвід, отриманий у багатьох клініках, з упевненістю стверджують, що процедура забезпечує відмирання тільки активних волосяних цибулин (фолікулів). Проте відомо, що до 80 % фолікулів знаходиться в стані спокою (у так званому «сплячому» стані), тому до будь-якого впливу ззовні абсолютно несприйнятливі. І тільки тоді, коли «сплячі» фолікули вийдуть з фази спокою і почнуть повноцінно функціонувати, тобто з них почнеться ріст нового волосся, вплив на ці фолікули набуває сенс.
Таким чином, виходить, що за одну процедуру можливо зруйнувати не більше 20 % волосяних фолікулів (на практиці це число дещо менше), оскільки інші фолікули знаходяться в стані сплячки. Відповідно, фолікули, що залишилися можна зруйнувати тільки тоді, коли вони активізуються, і тільки після руйнування всіх фолікулів і ріст волосся припиняється повністю. Беручи до уваги наявність «сплячих» фолікулів, повністю припинити зростання небажаних волосся можна тільки після декількох процедур.
Увага! Ефективність ЕЛОС-епіляції має накопичувальний характер, і максимальний результат можна отримати тільки після необхідного курсу процедур.
Тривалість курсу ЕЛОС-епіляції найчастіше становить від шести до десяти процедур і залежить від індивідуальних особливостей розвитку волосяних фолікулів.
Увага! Чим світліше волосся, тим більша кількість процедур для повного позбавлення від небажаного волосся може знадобитися.
Тривалість однієї процедури може займати від 30 хвилин до трьох годин – в залежності від того, яку площу шкіри необхідно обробити. Слід брати до уваги, що волосся не зникає одразу ж після проведення процедури, а лише через 10-12 днів.
Після процедури ЕЛОС-епіляції шкіра повністю відновлюється за проміжок часу від 20 хвилин до доби (24 години), що залежить від багатьох обставин, в тому числі від площі шкіри, де проводилася процедура, від типу шкіри, від особливостей метаболічних процесів, від самопочуття і від багатьох інших об’єктивних і суб’єктивних показників і обставин.
04-11-14-foto-600x320-2

Коли ЕЛОС-епіляція неефективна?

Ефективність будь-якої процедури залежить не тільки від досконалості методу, підготовки медичного персоналу та високого рівня медичної апаратури, але і від стану органів і систем пацієнта.
Цілком зрозуміло, що сподіватися на ефективність косметологічних процедур, які повинні виправити стан, регульоване певною системою організму, якщо ця система не в порядку, зовсім не варто.
Якщо брати до уваги, що ріст волосся регулюється гормональною системою організму і багато в чому залежить від її роботи, то стає зрозумілим, що ЕЛОС-епіляція може бути ефективною тільки при здоровій гормональній системі і при відсутності в організмі будь-яких гормональних збоїв як природного, так і штучного характеру.
Саме тому дуже висока ймовірність того, що процедури ЕЛОС-епіляції будуть неефективними у деяких цілком прогнозованих випадках.
  • Насамперед, не варто сподіватися на ефективність ЕЛОС-епіляції (втім, як і будь-який інший епіляції) в періоди гормональних перебудов організму, до яких належать період вагітності, період лактації та грудного вигодовування дитини; деякий час після будь-якого переривання вагітності (хірургічний аборт або медикаментозний аборт); період менопаузи (гормональні сплески перед настанням клімаксу).
  • Висока імовірність невдачі при ЕЛОС-епіляції, якщо жінка приймає будь-які гормональні контрацептиви, причому це відноситься і до таблетованих протизаплідних засобів, і до застосування гормоновмістимих спіралей.
  • Швидше за все, бажаний результат від процедури ЕЛОС-епіляції не буде отримано при наявності будь-яких захворювань ендокринної системи, у тому числі при захворюваннях надниркових залоз, при будь-яких проблемах щитовидної залози або при захворюваннях гіпоталамуса, а також при гірсутизмі.
  • Не варто розраховувати на успіх, якщо процедура проводиться в стані сильного стресу.
  • Крім того, відомі й випадки індивідуальної непереносимості, хоча такі випадки поодинокі.

ЕЛОС-епіляція протипоказана

Як і будь-яка медична процедура, ЕЛОС-епіляція має певні протипоказання, які можуть бути як абсолютними, так і ситуативними (тимчасовими).
До безумовних протипоказань для проведення ЕЛОС-епіляції відносяться захворювання і стану організму, які можуть вважатися хронічними (постійними), коли сподіватися на зміну ситуації не варто.
До абсолютних протипоказань відносяться алергічні реакції на світло, на сонячні промені, холодові алергії і фотодерматози.
04-11-14-foto-600x390-1
Категорично не можна проводити таку процедуру при наявності будь-якого захворювання, протягом якого можуть впливати світлові хвилі, наприклад, при порфірії або при червоному вовчаку.
До абсолютних протипоказань відноситься наявність на шкірі келоїдних рубців.
Не можна робити ЕЛОС-епіляцію, якщо на шкірі в області передбачуваної епіляції є будь-які родимки.
Однозначним протипоказанням для проведення такої процедури слід вважати підвищений артеріальний тиск (гіпертонічну хворобу).
Також ЕЛОС-епіляція категорично протипоказана при будь-яких проявах поганого згортання крові, в тому числі при наявності будь-яких тромбозів або варикозного розширення вен, а також при прийомі антикоагулянтів.
Абсолютні протипоказання для ЕЛОС-епіляції – неконтрольований діабет; будь-які онкологічні захворювання; захворювання імунної системи; тяжкі захворювання внутрішніх органів; наявність будь-яких захворювань щитовидної залози; наявність ВІЛ-інфекції; діагностований розсіяний склероз в будь-якій стадії; діагностована епілепсія; наявність стимуляторів серцевої діяльності або кохлеарних імплантатів.
Тимчасові протипоказання для проведення процедури ЕЛОС-епіляції – це такі протипоказання, які можуть бути змінені при зміні стану організму.
Слід відмовитися від ЕЛОС-епіляції до повного одужання при будь-яких інфекційних захворюваннях і при підвищеній температурі тіла. Обов’язково потрібно відкласти процедуру на період виношування дитини і на період годування малюка грудьми.
Краще відмовитися від цього виду епіляції в будь період гормональної перебудови.
Не слід робити ЕЛОС-епіляцію в період прийому сильнодіючих лікарських засобів, у тому числі і наркотичного характеру, а також під час застосування лікарських засобів, які підвищують світлочутливість (від звичайного аспірину до антибіотиків).
Після будь-яких процедур по омолодженню шкіри глибокого хімічного пілінгу або за допомогою лазера від ЕЛОС-епіляції слід утриматися хоча б протягом трьох місяців.

Висновки

Оксамитова шкіра без єдиної зайвої волосини… Мрія, та й тільки! Проте сучасні технології дозволяють втілити цю мрію в реальність. Але слід пам’ятати, що прагнення до ідеалу має бути розумним, і тільки якщо не існує ніяких протипоказань, можна зайнятися удосконаленням своєї зовнішності і доведенням її до досконалості…