додому Поради

Віферон Свічки – інструкція із застосування

10140

Не секрет, що для лікування інфекційно-вірусних захворювань ліками першого вибору є антибіотики. Однак багато підступних мікробів і вірусів навчилися пристосовуватися до впливу антибактеріальних препаратів, знижуючи їх ефективність. У процесі роботи над створенням нових лікувальних засобів вчені-медики задумалися: а чи можна активізувати на боротьбу з бактеріями імунітет людини? У підсумку, російські імунологи за допомогою генно-інженерних технологій розробили унікальний медикамент – Віферон свічки.

Інструкція по застосуванню зазначає, що цей препарат являє собою рекомбінантний людський білок – інтерферон альфа-2b, здатний зміцнювати імунітет і протистояти бактеріальним і вірусним інфекціям. Причому дані свічки можна використовувати для пацієнтів будь-яких вікових категорій, включаючи літніх людей і маленьких дітей.

27-11-14-foto-600x356-1 (2)

Фармакологічна дія

Активно діючий компонент свічок Віферон (інтерферон альфа-2b) потрапляє через кровообіг в клітини патогенних мікроорганізмів. В результаті складних біологічних реакцій утворюються речовини, які блокують вироблення білків інфекційних збудників. Бактерії втрачають здатність розмножуватися і гинуть.

Але це ще не все. Інтерферон досить швидко виводиться з організму. Щоб підсилити його дію, необхідно відновити пошкоджені інфекцією мембрани клітин. Цю роль на себе беруть допоміжні речовини, що входять до препарату – вітамін С (аскорбінова кислота) і вітамін Е (токоферол). Зміцнення клітинних мембран значно збільшує ефективність антибактеріального впливу. Крім того, токоферол і «аскорбінка» мають антиоксидантні властивості, пригнічуючи активність вільних радикалів, що роблять на організм токсичну дію.

Свічки Віферон здатні знищувати безліч бактеріальних і вірусних збудників (уреаплазми, мікоплазми, хламідії, цитомегаловірус та ін.), а також стимулювати гуморальний і клітинний імунітет. Таким чином, цей лікувальний засіб має антибактеріальну, противірусну, імуномодулюючу та антипроліферативну (запобігає розмноженню клітин) дію.

Показання до застосування

Свічки Віферон використовують при найрізноманітніших інфекційно-запальних захворюваннях у дорослих і дітей. До них відносяться хронічні вірусні гепатити, менінгіт, кандидоз, сепсис, важко протікаючі ГРВІ та грип, хламідійна, вірусна і бактеріальна пневмонії. Препарат добре допомагає при лікуванні урогенітальних інфекцій: мікоплазмозі, хламідіозі, вагінальному кандидозі, бактеріальному вагінозі, папіломавірусної інфекції, гарднерелезі, трихомоніазі, уреаплазмозі. Також ці свічки успішно застосовують при рецидивуючої герпетичної інфекції слизових оболонок і шкіри.

Спосіб застосування

Свічки Віферон можуть містити різну кількість діючої речовини, яка вимірюється в МО – міжнародних одиницях. Супозиторії з інтерфероном вводять по одній свічці двічі на добу через кожні 12 годин. Новонародженим та дітям до року призначають Віферон-1 (150000 МО), підліткам і дорослим Віферон-2 (500000 МО). При важких захворюваннях іноді доводиться вдаватися до використання Виферона-3 (1000000 МО) і Виферона-4 (3000000 МО).

Протипоказання і побічні ефекти

Позитивною якістю свічок з інтерфероном є те, що вони мають мінімум протипоказань. Супозиторії Віферон не рекомендується використовувати тільки при індивідуальній непереносимості компонентів, що становлять їх основу, а також на ранніх стадіях вагітності (перші 14 тижнів). У період грудного вигодовування дитини свічки застосовувати дозволяється, але все-таки краще попередньо проконсультуватися з лікарем.

З побічних ефектів, які можуть викликати Віферон свічки, інструкція із застосування виділяє лише алергічні реакції у вигляді свербежу та шкірних висипань. Такі прояви зазвичай виникають у людей, схильних до алергії, і через 72 години після відміни препарату зникають.

Таким чином, свічки Віферон мають високий ступінь безпеки, діють швидко і ефективно. Але, незважаючи на всі позитивні якості цього лікарського препарату, самолікування не допускається. Будь-які медикаменти при вірусних та бактеріальних захворюваннях повинен призначати тільки лікар. Не всі ліки діють однаково ефективно, тому не слід покладатися на «сарафанне радіо» – поради друзів, сусідів по будинку, колег по роботі.

попередня статтяМазь Актовегін – показання до застосування
наступна статтяСукні у стилі 50-х актуальні у 2015році