додому Поради

Мазь Актовегін — показання до застосування

В даний час на ринку фармацевтичних лікарських препаратів великим попитом користуються медикаменти, які проявляють високу фізіологічну активність. Як правило, такі лікувальні засоби виготовлені на основі природних компонентів, мають мінімум протипоказань і побічних ефектів.

27-11-14-foto-600x356-1

Одним з таких препаратів є популярна мазь Актовегін. Показання до застосування характеризують даний засіб, як препарат, що сприяє швидкому загоєнню пошкодженої шкірної поверхні — різних ран, опіків, пролежнів, трофічних виразок. Висока ефективність впливу медикаменту пояснюється тим, що при зовнішньому застосуванні мазь активізує обмін глюкози і кисню на клітинному рівні.

Взагалі, Актовегін випускається у вигляді гелю, крему та мазі, тобто має кілька лікарських форм. Зазвичай спочатку використовують гель, який призначений для очищення ран. А мазь і крем застосовують для загоєння шкірної поверхні на наступних етапах лікування. При наявності глибоких трофічних виразок і сильно запалених ран спочатку наносять гель, а потім зверху накладають компрес з маззю. Міняти пов’язку необхідно раз на добу. Якщо рана дуже глибока і постійно мокне, то пов’язку змінюють двічі на день.

До складу мазі Актовегін входить речовина, що забезпечує ефективність її застосування — депротеїнізований гемодериват (суха маса). Ця речовина виробляється з крові телят за допомогою спеціального методу ультрафільтрації. Даний спосіб дозволяє отримати готовий лікувальний продукт, який позбавлений від антитіл, білків та інших часток, що викликають різні побічні ефекти. Фармацевтичні компанії випускають мазь Актовегін для зовнішнього застосування у тубах різної розфасовки — 50, 30 і 20 грамів.

Цей лікувальний засіб містить у своєму складі органічні речовини (мікроелементи, солі, амінокислоти, пептиди), що підсилюють обмін речовин в пошкоджених тканинах шкірного покриву. Під впливом мазі значно прискорюється процес заростання (епітелізація) поверхневих шарів шкіри і слизових оболонок. Це відбувається завдяки збільшенню швидкості обміну речовин. Препарат сприяє тому, що клітини тканин шкірного покриву починають краще засвоювати кисень і глюкозу. Як відомо, клітини будь-якої тканини не можуть існувати без кисню, а глюкоза — це основне джерело енергії.

Мазь Актовегін є препаратом місцевого впливу, тому ніякого загального токсичного впливу на організм не робить, навіть при перевищеннях зазначених дозувань. Препарат рекомендується до застосування для лікування ранових поверхонь будь-якої глибини, починаючи від банальних подряпин, закінчуючи серйозними порушеннями цілісності шкіри та слизових оболонок, що супроводжуються запальними процесами. Добре допомагає цей лікувальний засіб при опіках будь-якого походження — сонячних, хімічних, термічних, радіаційних. Мазь Актовегін незамінна для лікування трофічних виразок, а також пролежнів у хворих, що довгий час знаходяться в лежачому положенні. Часто даний медикамент використовують для попередньої обробки тканин перед операціями з пересадки шкіри.

При цьому слід зазначити, що для лікування дуже глибоких ран з яскраво вираженим запальним процесом самостійно використовувати цей препарат не рекомендується. Як правило, в таких випадках потрібно комплексна терапія, тому мазь повинна застосовуватися тільки за призначенням лікаря.

Безперечною перевагою препарату є незначні побічні ефекти і мінімальні особливості, при яких не можна використовувати мазь Актовегін. Показання до застосування вказують, що даний лікувальний засіб протипоказано при гіперчутливості до компонентів, що входять до його складу, при вагітності, грудному вигодовуванні. У рідкісних випадках використання мазі може викликати алергічні реакції (дерматит, кропив’янка).

Для лікування порізів і дрібних саден, які часто зустрічаються у дітей, цей засіб корисно мати в кожній домашній аптечці. При необхідності мазь Актовегін завжди можна взяти з собою для своєчасного надання допомоги при можливих пошкодженнях шкіри.