додому Дієти і харчування

Небезпечний для здоров’я спосіб приготування м’яса

Не всі кулінарні технології однаково корисні для людини. Корейські та австралійські вчені вивчили вплив способів приготування м’яса на здоров’я. Чому обсмажування становить загрозу для серця та судин, провокує ускладнення у хворих на діабет.

Фото canva.com/pixelshot

Популярний спосіб приготування м’яса на грилі заснований на дії високих температур. Так само, як під час обсмажування на сковороді або в духовці, утворюються небезпечні речовини – кінцеві продукти глікування (КПГ).

Коли вони накопичуються, порушуються функції клітин, виникають важкі наслідки діабету, збільшується ризик інсульту, хвороб серця, судин. Дослідники порівняли, як діють на людей дві дієти. У одній вживали смажене м’ясо, оброблені крупи. Основу іншої склали молочні та цільнозернові продукти, бобові та горіхи. При цьому м’ясо відварювали або гасили.

У першому випадку рівень накопичення КПГ виявився значно вищим. Таке порушення провокує запалення, зміни судин та міокарда. Щоб знизити ймовірність розвитку небезпечних хвороб, необхідно скоротити вживання червоного м’яса. Слід виключити технологію приготування методом обсмажування чи грилі. Краще готувати на парі, повільному вогні, відварювати та гасити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут