додому Сім'я і відносини

Як вирішити конфлікт у сімейних відносинах

Неможливо уникнути складнощів, коли щодня виникають проблеми фінансів, виховання дітей, розбіжностей подружжя. Сімейні пари, які хочуть зберегти відносини, намагаються протистояти серйозним конфліктам. Вони намагаються вирішити їх з мінімальними втратами та вийти із ситуації з новим життєвим досвідом. Як психологи пропонують діяти у таких випадках.

Визнайте, що ви неправі

Спробуйте зрозуміти, який біль ви завдали близькій людині, що вона при цьому відчуває. Говоріть відкрито, щоб згладити негативні емоції від того, що сталося.

Виразіть каяття

Іноді вистачає слова «вибач». При цьому важливо не перестаратися. Занадто поспішні дії можуть мати зворотний ефект. Пам’ятайте, якщо при конфлікті присутні діти, надалі у подібній ситуації вони скопіюють вашу поведінку. Будьте для них учителем.

Запропонуйте просте пояснення

Якщо співрозмовник не дуже засмучений або розсерджений, спробуйте коротко викласти, що лягло в основу дій, що призвели до конфліктної ситуації. Можливо, ви не змогли донести думку, а її неправильно зрозуміли. Іноді така розмова швидко відновлює мир у сім’ї. Навчіться висловлювати свої наміри, виправляти ситуацію та запобігати її повторенню.

Будьте щирими

Скажіть, що шкодуєте про те, що сталося. Зберігайте у своїй серйозність. Запропонуйте варіанти, як наступного разу уникнути подібних конфліктів.

Як вирішити конфлікт у сімейних відносинах

Погляньте на ситуацію з різних сторін

Щоб отримати чітке розуміння того, що відбувається, психологи рекомендують виконати три кроки:

  1. Оцініть власну точку зору. Спробуйте збагнути глибинну причину конфлікту. Від чого ви захищаєтесь, які потреби намагаєтеся задовольнити при вираженні агресивних емоцій? Хоча боротьба ведеться через конкретну проблему, насправді в основі може лежати щось глибше.
  2. Поставте себе на місце партнера. Що він переживає у цій ситуації, які потреби хоче задовольнити внаслідок конфлікту? Як ви можете допомогти йому?
  3. Погляд ззовні. Уявіть, що ви спостерігаєте за ситуацією збоку, наче дивіться кіно. Що ви скажете про його учасників, їхні дії? Які поради?

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут