додому Краса і здоров'я

Сміх допоможе впоратись зі щоденним стресом

27

Результати дослідження, проведеного співробітниками відділення з психології Базельського університету (Швейцарія), опубліковані в журналі PLOS ONE.

Image by 5688709 from Pixabay

Протягом двох тижнів добровільні учасники дослідження – 41 студент-психолог, середній вік яких становив 22 роки, – відповідали на запитання, які їм ставили вчені. Для цього було використано спеціальний додаток до мобільного телефону. Вісім разів на день через нерівні проміжки часу телефон видавав акустичний сигнал і перед учасником з’являвся черговий список питань. Учасників питали, скільки разів, з якою інтенсивністю та з якої причини вони сміялися з часу останнього сигналу. Крім того, питання стосувалися стресових переживань та пов’язаних з ними симптомів, які зазнавали учасники.

У середньому учасники сміялися по 18 разів на день, зазвичай, під час спілкування з приємними ним людьми, причому жінки робили це частіше, ніж чоловіки. Аналіз зібраної інформації також показав, що сміх виступає як буфер, що захищає психіку від стресу. Чим частіше сміялися учасники, переживаючи ті чи інші неприємні події повсякденного життя, тим менше симптомів стресу вони відчували.

При цьому інтенсивність сміху не мала значення — навіть проста посмішка допомагала студентам легше сприймати те, що відбувається.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

Додати коментар