додому Краса і здоров'я

Чому тягне живіт

Чому тягне живіт як перед місячними? Тягне живіт як перед місячними, але їм ще не час наступати, або навпаки — вже давно час, тобто почалася затримка, що це означає? З якої причини у жінки може нити низ живота поза менструації?

Найпоширенішою причиною чому тягне живіт перед місячними є скупчення газів в кишечнику. Він (кишечник) починає здавлювати матку, а вона, в свою чергу, реагує на цей тиск спазмами, які відчуває жінка. Але, природно, метеоризм буває не тільки в передментсруаційні дні, а й у будь-якій фазі циклу, а тому легкі спазми іноді можуть виникати в нормі у жінки. Але хворобливі відчуття не повинні бути сильними, регулярними, тривати довго. Також в нормі тягнучий низ живота перед місячними у здорової жінки.

03-11-14-foto-poradnica600x357-1

Нерідко причиною спазмів матки стає статевий акт, а саме, оргазм. Саме тому майбутнім мамам можуть не рекомендувати вести статеве життя, якщо у них часто спостерігається гіпертонус матки. Але поза вагітності якщо тягне живіт як при місячних після сексу, можна просто спробувати розслабитися. Наприклад, полежати на животі, трохи зігнувши ноги в колінах, або прийняти теплу ванну. Скористатися ректальною свічкою Папаверина або таблеткою Но-шпи.

Але хворіти живіт може і без, здавалося б, причини для цього. Хоча насправді патологія є. Це субмукозна міома матки — тобто підслизиста, яка росте безпосередньо в порожнині матки. Основним її симптомом є рясні менструації, міжменструальні кровотечі. Але можуть бути і болі. Для діагностики даного гінекологічного захворювання проводиться УЗД. Видаляють субмукозну міому за допомогою гістерорезектоскопії, якщо вона менше 5 см, причому більша частина міоми знаходиться саме в порожнині матки, а не в м’язовому шарі. Якщо більше 5 см, при цьому розташування не настільки сприятливе — лікарі призначають препарати, що викликають тимчасову менопаузу за рахунок припинення вироблення статевих гормонів, і міома зменшується. А потім її без проблем видаляють.

Врахуйте, що подібні хворобливі відчуття може викликати не тільки міома матки, і не тільки гінекологічні захворювання, але і різні хірургічні патології. Наприклад, апендицит.